Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Karahasanoğlu'ndan 'Akit'e Bombalı Sladırı' Açıklaması

13.01.2013 00:27
Önceki akşam saatlerinde Yeni Akit gazetesinin Bağcılar'daki matbaa tesislerine ses bombalı saldırı düzenlendi. Olayla ilgili Akit'ten açıklama geldi.

 

 

Olayla ilgili açıklama yapan Akit İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, “Hainler, namussuzlar bizi korkutamazlar, susturamazlar. Biz bunları çok gördük. Türkiye’nin baş belası terör konusunda sergilediğimiz ilkeli ve dik duruşumuzu koruyacağız” sözlerini kullandı.
 

Mustafa Karahasanoğlu, saldırının niçin ve kimler tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği konusunda Habervaktim.com’a çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ
 
  
Karahasanoğlu olayın nasıl gerçekleştiğini şöyle anlattı: "Dün gece saat 21:30 eve gittim. Biraz sonra arkadaşlar aradı ve saldırının yapıldığını öğrendim. Matbaanın geniş bir bahçesi var. 4 adet güvenlik kameramız mevcut. Ancak saldıranlar ölü noktalardan bombaları atmışlar. Saldırganların kameralara arkaları dönük. Yani profesyonelce yapılmış bir saldırı. El yapımı bombalarla saldırmışlar. Bombaların içerisine çivi de yerleştirilmiş."
 
 
Akit’in yayınlarının ortada olduğunu, gücünü Hakk ve halktan aldığını ifade eden Karahasanoğlu, “Hakk ve halktan tarafız. Yayınlarımızın temelini bu oluşturuyor. Örneğin ülkemizin baş belası terör konusunda çok net bir duruşumuz var. Yine darbecilere karşı dik bir duruş içindeyiz. Milletimizin başörtüsüyle, namazıyla, orucuyla uğraşanlara karşı mücadelemiz de sürüyor. Bu duruşumuzda hiç taviz vermedik vermeyeceğiz de. Haliyle bu duruş birilerini rahatsız ediyor. Kim o birileri, bölücü terör örgütleri, İslam karşıtlığı yapan çevreler, cuntacılar ve bu odakların medya içinde, bir takım sivil toplum örgütleri içlerinde yuvalanmış destekçileri” dedi.
 
YARGIDAN UMDUKLARINI BULAMADILAR
 
Bombalı saldırının “kalemşörlerinin kışkırtmaları”nın da etkisiyle bu çevrelerce gerçekleştirilmiş olabileceğini belirten Karahasanoğlu, şöyle devam etti: “Bu marjinal sol ve bölücü örgütlerin medyada, üniversitelerde, bir takım STK’larda destekçileri var. Bunlarla ilgili de haberlerimiz çıkıyor zaman zaman. Özgürlük, demokrasi gibi laflarla adeta terör örgütü propagandası yapılıyor. Biz de ‘ne oluyor beyler’ diye tepki gösterdik mi, Akit hedef gösterdi diye bas bas bağırıyorlar. Savcılar, siyasiler, meslek örgütleri üzerinde Akit’i susturun baskısı kurmaya çalışıyorlar. Benzer bir girişimleri geçtiğimiz haftalarda Savcılıkça takipsizlikle sonuçlandı. Bu karar da çok kızdırdı onları.”
 
BUNLARA PABUÇ BIRAKMAYIZ
 
Akit İcra Kurulu Başkanı Karahasanoğlu, 28 Şubat sürecinde de benzer saldırılara maruz kaldıklarını hatırlatarak “Hainler, namussuzlar bizi korkutamazlar, susturamazlar. Biz bunları çok gördük. Bunlara pabuç bırakmayız. Bu saldırılar bizi korkutamaz, susturamaz aksine gücümüze güç katar. Türkiye’nin baş belası terör konusunda sergilediğimiz ilkeli ve dik duruşumuzu koruyacağız” diye konuştu.
 
DESTEK YAĞIYOR
 
Türkiye’nin dört bir yanından destek telefonları, mesajları aldıklarını açıklayan Karahasanoğlu, okurlarına teşekkürlerini sundu.
 
ARSEVEN: AKİT TERÖRÜN HEDEFİNDE

Yeni Akit Yazarı Serdar Arseven'den bomba yorumu: "Terörün hedefindeyiz!.." Yeni Akit gazetesine üç bomba!.. PKK terör örgütünden şüphe ediliyor. Yeni Akit gazetesi bir süredir, PKK terör örgütü ile işbirliği halindedi bir gazete tarafından hedef gösteriliyordu. "Üç bomba, ikisi patladı.  PKK içindeki iç çekişmelere, infazlara dikkat çektiği için saldırıya uğramış olabilir gazetemiz. Ayrıca, bir gazete sürekli olarak Yeni Akit'i hedef gösteriyordu. Yeni Akit'i hiçbir namussuz sevmez. Yeni Akit terörün boy hedefinde. Yeni Akit, hırsızların yolsuzların namussuzların boy hedefinde" .
 
Bu haber toplam 9068 defa okunmuştur
kiniyorum
ismail sarialtin
Akite Yapilan Bu Saldiriyi Kiniyorum ve Esefle Karsiliyorum.
13 Ocak 2013 Pazar 00:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri