Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Akit'te Sancaktar'dan ilginç 10 Kasım ilanı

11.11.2013 09:31
Akit Gazetesinde, Koç Grubu'nun yayınlattığı "Olmasaydın olmazdık" ifadesinin yer aldığı 10 Kasım ilanına nazire olarak verilen, "Olmasaydı da olurduk" ilanı gündem oluşturdu.
Koç Grubu'nun geçen yıl başlattığı gazete ve dergilere verdiği, adına da "Sosyal sorumluluk" diyerek vergilendirdiği öne sürülen reklamlara bu yıl Sancaktar dergisinden nazire geldi. Akit gazetesinde yer alan tam sayfalık ilanda, "Olmasaydın da olurduk" ifadesi yer aldı.
 
Akit gazetesinde, ölümünün 75'inci yılında Mustafa Kemal Atatürk hakkında bir ilana yer aldı. Tam sayfalık ilanda Atatürk için "Olmasaydı da olurduk" ifadesi kullanıldı. Sayfanın en altında ise ilanı veren ve üzerinde "Hürriyet, Adalet, İttihad-ı İslam" ifadeleri olan "Sancaktar" dergisi'nin ismi yer aldı.
 
KOÇ GRUBUNUN DERGİSİNE NAZİRE
 
Medyada yer alan bu tarzdaki 10 Kasım ilanı geçtiğimiz yıl Koç Grubu'nun gazete ve televizyonlara verdiği "Olmasaydın olmazdık" ilanı ile başladı. Koç Grubu'nun verdiği ilanı tahrik edici ve saldırgan bulan Sancaktar dergisi, karşı bir tavır sergilemek istedi. Hazırladığı 10 Kasım ilanını yayınlatmak için Akit Gazetesinin yolunu tuttu.
 
Dergi yönetiminin hazırladığı ilan, Akit yönetimi tarafından bir süre değerlendirildikten sonra, bir suç unsuru bulunmadığına hükmederek yayınlamaya karar verdi. 
 
Sosyal medyada ise Akit Gazetesine ve Sancaktar dergisine yönelik hakarete varan ağır eleştirilerin yer aldığı bir kampanya başlatıldı. 

 

Bu haber toplam 6508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri