Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'AKP, İzmir'de farkı 3 puana indirdi'

20.05.2011 16:25
AK Parti İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Nesrin Ulema, İzmir'de CHP ile AKP arasındaki oy farkının 3 puana kadar indiğini ileri sürdü.

- AK Parti İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Nesrin Ulema, İzmir'de CHP ile AKP arasındaki oy farkının yüzde 3'lere kadar düştüğünü söyledi.

Seçimlere 23 gün gibi kısa bir süre kala partiler seçim çalışmalarına hız verirken, en büyük çekişme ise İzmir'de yaşanıyor. CHP'nin kalesi olarak nitelendirilen İzmir'de AK Parti çalışmalarını aralıksız sürdürürken, çarpıcı bir iddia AKP'nin İzmir 2. bölge adayı Nesrin Ulema'dan geldi.

Ulema, AK Parti'nin CHP ile arasındaki farkı kapamak üzere olduğunu belirterek, "Yaptığımız son araştırmalar CHP ile aramızdaki farkın 3 puanlara kadar indiğini gösteriyor. Seçimlerde İzmir'de yüzde 40 oy bekliyoruz" dedi.

"CHP, AKP ÜZERİNDEN KORKU SİYASETİ YAPIYOR" 

İzmir'in diğer illere göre değişik bir yapısının olduğunu belirten Ulema, kentte ideolojinin ön planda olduğunu vurguladı. Bunu bilen CHP'nin vatandaşları korkutmaya çalıştığına dikkat çeken Ulema, "İzmir'de ideoloji ön planda. CHP, AK Parti üzerinden korku siyaseti yapıyor. Ancak CHP'den de halk memnun değil. Bu korku propagandasından halk etkileniyor. Ancak AK Parti CHP ile arasındaki farkı kapamak üzere" diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN 600 LİRASI İZMİR'DE ALAY KONUSU OLDU"

CHP'nin 2. bölge adaylarının hiçbirinin seçim bölgeleri olan 2. bölgede oturmadığını anlatan Ulema, şunları söyledi;

"CHP'nin adayları seçim bölgelerini tanımıyor. Adaylarının hiçbiri seçim bölgelerinde oturmuyor. Bu durum halkın tuhafına gidiyor. Halkın garipsediği bir başşka konu da Kılıçdaroğlu'nun 600 TL konusu. Kılıçdaroğlu'nun bu vaadi, şehirde alay konusu oldu."

Nesrin Ulema, AK parti'nin İzmir ile ilgili projeleri hakkında da bilgi verdi. AK parti'nin en büyük projelerinden birinin Kuzey Ege Limanı olduğunu vurgulayan Ulema, bu limanın, tamamlanması halinde tüm Egeli,lerin Batı'ya açılan kapısı haline geleceğini ifade etti.

1 ve 2. bölgelere dev şehir hastanaleri kurulacağının altını çizen Ulema; "Ayrıca Körfez altından tüpgeçit yapılacak. Çiğlik'e hava limanı yapılacak" şeklinde konuştu.

Seçilmesi halinde istihdamın artırılması için çalışacağını da kaydeden Ulema, idealinin ise 'ulaşılabilir bir milletvekili olabilmek" olduğunu sözlerine ekledi. 

ROTAHABER

 

Bu haber toplam 2220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri