Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyasi kulisleri hareketlendiren teklif!

04.04.2011 12:13
Antalya'da bulunan DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, dün gazeetcilerin ittifak çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.
Zeybek şöyle dedi: “AKP bu kadar meydanı boş bulmamalı, çünkü buTürkiyeiçin tehlikeli. Bunun iki yolu var. Meclise bir sağ bloğun veya sağ partilerden meydana gelen bir bloğun girmesidir.

Vatan'ın haberine göre, Bunun için Saadet Partisi, Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi ile temaslarımız var ve devam ediyor. Ama çatıda anlaşamıyoruz.MHPile yapılacak bir ittifak yüzde 20'leri bulan oy meydana getirir. Bunu iyi tanzim edersek yüzde 30'lara kadar götürürüz. Bunun içine Türkiye Partisi, BBP, Saadet Partisi'ni de razı edebilirsek bu bir iktidar projesidir. Tek başına bir iktidar olacak bir akım meydana gelir. Bir sinerji meydana gelir. MHP lideri Devlet Bahçeli'den 10 gün önce görüşme isteminde bulundum. Bir; çatı MHP olur, iki; ben aday olmam, üç; başka herhangi bir talebimiz olmaz. Daha ne diyeyim. Memleket için uygun olan neyse görüşme talep ettik ve bunu açıklamaktan da çekinmiyorum.”

‘İttifak yapmadan seçime gireceğiz'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, MHP'nin hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmadan seçime gireceğini söyledi. Bodrum'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Toskay, şöyle dedi: “Türkiye, fevkalade önemli, kader seçimi denilebilecek bir seçime doğru gidiyor. Memleketin geleceğinden kaygı duyan herkesin, gelip MHP ile birlikte siyaset yapabileceğini söyledik ama bir siyasi kurum olarak hiçbir siyasi kurumla biz ittifak yapmayız. Hedefimiz, biz bütün illerdeki bütün milletvekillerine talibiz. Tek başına iktidar hedefiyle yola çıktık ama neticede bu bir seçim. Milletin vereceği oya da saygı duymak lazım.” 

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri