Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'de istifa çatlağı büyüyor!

22.07.2011 14:54
AKP'de komisyon gerginliği tırmanıyor..

AKP'li Şamil Tayyar, seçildiği Meclis İnsan Hakları Komisyonu'ndan istifa ederek, AKP'deki teamülleri yıktı .

Meclis görevlendirmelerinde AKP Genel Merkezi’nin listelerinin milletvekillerine dayatılması başta Tayyar olmak üzere birçok AKP'li milletvekilini rahatsız etti. Bu durumun yarattığı son kriz de AKP'nin basın kökenli milletvekili Şamil Tayyar’ın parti teammülerini yıkan istifası oldu.

Vatan gazetesinin haberine göre Meclis Başkanı, divan üyelikleri gibi görevlere getirilenlerin isimleri milletvekillerine danışılmadan Genel Merkez tarafından tayin edildi.

Bu da birçok AKP’li vekilin tepkisini çekti.

AK Parti İstanbul Milletvekili, emekli Hava Tümgeneral Şirin Ünal da, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekilliği görevine seçildi. Ancak bu görevi kabul etmeyerek komisyon üyeliğinden istifa etti. Ünal’ın, komisyon başkanlığı beklediği iddia edildi. Milli Savumna Komisyonu üyesi Soner Aksoy da istifa eden bir başka milletvekili oldu.
 

Bu haber toplam 3448 defa okunmuştur
bir avuç tuzla seyirtirsen herşeye böyle olur akp
burer
akp kerameti kendinden menkul bir dünya çapsızı vekil etti. vanı kaybetti mesela, erzurum olimpiyatın hatırına oy verdi. vb. böyle rastgele adamı vekil edersen atacağı kazık da böyle olur. akp ye geçmiş olsun. ben olsam vekillikten istifasını ister mecliste de kabul ederim. güle güle derim..
23 Temmuz 2011 Cumartesi 19:48
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri