Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP Şanlıurfa'da ikinci şok!

13.04.2011 02:54
AK Parti'de listede yer almayan Zülfikar İzol'dan sonra İbrahim Özyavuz şoku yaşanıyor

AK Parti’nin aday listesinde yer almayan Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol’un partisinden istifa edip bağımsız aday olmasının ardından, liste dışı kalan Çağla Aktemur Özyavuz’un eşi İbrahim Özyavuz da adaylık için MHP’ye başvurdu. Bu başvurunun ardından MHP Lideri Bahçeli’nin isteğiyle istifa edecek olan milletvekili adayı Mehmet Kartal’ın yerine, İbrahim Özyavuz’un 2’nci sıra adayı olarak Şanlıurfa’dan seçime gireceği öne sürüldü.

AK Parti listelerinin açıklanmasının ardından 9 vekil çıkarılan Şanlıurfa’da 6 milletvekilinin adının çizilmesi kentte şaşkınlığa yol açarken, partisinden istifa edip bağımsız aday olan Zülfikar İzol’un ardından diğer milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz’un eşi İbrahim Özyavuz da MHP’ye başvurarak tepkisini ortaya koydu. Geçmiş dönemde AK Parti’den Harran Belediye Başkanlığı da yapan İbrahim Özyavuz, eşinin listede olmaması üzerine dün MHP ile temasa geçti. Aynı zamanda Şanlıurfa 1’inci sıra adayı olan MHP Genel Sekreteri Muzaffer Çakmaklı ile görüşen Özyavuz, seçimlerde MHP’den aday olmak istediğini iletti. Genel Sekreter Çakmaklı bu talep üzerine partinin üst kurulları ile temasa geçti. Bunun üzerine YSK’ya sunulan listede yer alan 2’nci sıra adayı Mehmet Kartal’ın istifaya ikna edilmesi ile boşalacak sıraya Özyavuz’un konulması konusunda görüş birliğine varıldığı belirtildi.

ÖZYAVUZ: URFA’DA DENGELER DEĞİŞECEK
TBMM çatısı altında Şanlıurfa’ya ve Türkiye’ye hizmet eden eşinin aday gösterilmediğini, Şanlıurfa için hazırlanan 12 kişilik listenin de herkesin tepkisine yol açtığını belirten İbrahim Özyavuz şunları söyledi:

"Listeler açıklanınca herkes şoke oldu. Halkın yoğun bir tepkisi oluştu ve bizlere iletildi. Bunun üzerine ülkücü kökenden geldiğimiz için MHP ile görüştük ve böyle bir karara vardık. Memlekete hayırlı olsun. Herkesi şoke eden gelişmelerin ardından yapacağımız çalışma ile Şanlıurfa’da siyasi dengeleri değiştireceğiz."

MHP Genel Sekreteri Muzaffer Çakmaklı da, İbrahim Özyavuz’un Arap kökenli yurttaşların yoğun olarak yaşadığı Harran ve Akçakale ilçelerinde etkin bir isim olduğunu kaydederek, "Partimizin üst kurulları bu talebi olumlu karşıladı ve İbrahim Özyavuz’u listemize dahil etme kararı aldık" diye konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemuz Özyavuz ise, eşinin MHP’den aday olması ile ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

AKP ELAZIĞ’DA LİSTE İSTİFASI
Adalet ve Kalkınma Partisi, Elazığ Merkez İlçe başkanı Faruk Tunç, milletvekili listesinin açıklanmasının ardından listeye itiraz ettiğini belirterek, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti Elazığ Merkez İlçe başkanı Faruk Tunç yaptığı yazılı basın açıklamasında, genel merkez tarafından açıklanan milletvekili aday listesinin hayal kırıklığı yarattığını belirterek, "12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde, dün açıklanan Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekili aday listesi, tüm Elazığ kamuoyunda olduğu gibi teşkilatımızda da çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Oluşturulan ilimizin milletvekili aday listesi; Partimizin bugüne kadar savuna geldiği emeğe dayalı, hizmet esaslı, teşkilatlara bakış açısı ve ahde vefayı yansıtmadığı büyük bir hayretle müşahade edilmiştir. Yine aday listesi belirlenirken kamuoyunun beklentisi, teşkilat eğilimi, bölgesel dengeler ve partiye hizmet dikkate alınmamış, şehrimizin sadece bir bölgesi temsil edilmiş olup; şehir merkezi ve pek çok bölgesi dikkate alınmamıştır" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşundan bugüne kadar hizmet ttiğini açıklamasında dile getiren Tunç, genel merkeze gönderdiği dilekçeyi de gazete borlarına faks geçerek, "Partinin başarısı için her türlü fedekarlığı göze alan ve özellikle son dört yıldır çok başarılı bir merkez ilçe başkanlığı yapan biri olarak, şehrimizin milletvekili aday listesi belirlenirken görüş ve düşüncelerimizin alınmaması şahsımı derinden üzmüştür. Bu çerçevede hazırlanan milletvekili aday listesine Elazığ kamuoyunun her kesiminden ve teşkilatımızın her kademesinden gelen yoğun itirazlar ve baskılar ile bu listenin ortaya çıkaracağı başarısızlığın yükünü ve sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olmamız şahsımı bu zorunlu kararı almama neden olmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar büyük bir onur ve özveriyle hizmet ettiğim Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’ndan derin bir üzüntü içinde istifa ediyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim" şeklinde görüşlere yerverdi.

Kaynak: Vatan

  
Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

Bize yohhh mi loooovvv
Doğrucu Davud
Vir vir hele yovvv,, bize de yohh mi lovvv.. Bu hırslı ve doymaz kişilerin ne istedikleri bellidir... Vermezsen eşkiya ile ittifak yapacak kadar alçalmasını,, ya da karakterlerinden(!) tevazu göstermesini bilirler !!! Bedevi reislerini her ne parti sırtında taşımaktan vaz geçerse; işte o gün demokrasi gelmiştir ülkemize... Yoksa Kaddafiden ne farkınız olacaktır ki???
13 Nisan 2011 Çarşamba 09:39
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
inadina Tayyip
capanoglu
Yaziklar olsun, gercekten memleketi dusunseydiniz boyle catlak sesler cikarmazdiniz!!!
13 Nisan 2011 Çarşamba 05:23
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri