Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'DEN MİLLİ GAZETE'YE MANŞET YANITI

10.10.2012 11:36
Erdoğan'ın "Bizim yolumuz Erbakan'ın yoludur" sözlerine "Hadi Oradan" manşetiyle yanıt veren Milli Gazete'ya AKP'den tepki var...

Geçtiğimiz günlerde AKP'nin 4. Olağan Kongresi'nde uzunca bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, "Bizim yolumuz, merhum Adnan Menderes'in, merhum Turgut Özal'ın merhum Necmettin Erbakan'ın yoludur" demişti.

Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamasına Milli Gazete'den sert yanıt gelmiş ve kongrenin ertesi günü manşetten Erdoğan'a Erbakan'ın sözüyle "HADİ ORADAN" diye yanıt vermişti.

O günden beri bu manşete AKP'den bir yanıt gelmemişti. Dün TRT Haber'de soruları yanıtlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda parti sözcüsü olan Hüseyin Çelik, "Herkes kimin milli kimin gayri milli olduğunu bilir" diyerek o manşete yanıt vermiş oldu.

"Bizim halkımız millikten mi çıktı ki Saadet Partisi'nin oyları bu kadar düştü" diye soran Çelik, başta Başbakan olmak üzere, AK Parti içinde yer alan birçok kişinin Milli Görüş'ten geldiğini ve bunda garip bir şey olmadığını belirtti.

Hüseyin Çelik şunları söyledi;

"Osmanlı da başka beyliklerin biraraya getirilmesiyle kurulmuş, aralarında birçok beyliği barındırmıştır, AK Parti'nin yapısı da buna benzer"


 

Bu haber toplam 3926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri