Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'ye içiyoruz gurubuna büyük şok

14.01.2011 11:08
Facebook'taki AKP'ye içiyoruz grubuna katılanlar inanılmaz bir oyunun kurbanı oldu.

 

İçki satışına getirilen sınırlamaya karşı tepki duyanlar AK Parti'li bir Facebook kullanıcısının oyununa geldi.

"AKP'ye içiyoruz" grubuna üye olan 130 bin kişi bir gün sonra kendilerini 'Seçimlerde AK Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler' grubu üyesi olarak gördü.


Oyunu kuran Ak Partili, "Ülkemde 130 bin içme meraklısı insan olduğunu bilmek üzücü. Rahatsızlığımızdan dolayı çok memnunum. Bu etkinlik hacklenmedi, bilerek yapılan bir oyundu. Kimileriniz çaktı kimileriniz çakmadı ama çok güldüm" diye dalga geçti.

Posta'nın haberine göre yeni yapılan düzenleme ile alkol satışına sınırlama getirilmesi pek çok kişinin tepkisini çekmişti. Bu kararı protesto etmek isteyenler facebook'ta bir araya geldi. Etkinliğe göre, herkes 29 Ocak Cumartesi gecesi, bulunduğu şehirdeki belirli meydanlarda toplanıp içki içecekti.

İstanbul'da Taksim ve Moda sahili, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya'da toplanmak üzere kararlaştırılan etkinliğe 1 günde 65 bin kişi kayıt olmuştu. Daha sonra bu rakam çığ gibi büyüyük 130 bine yükseldi.

BİR GECEDE DEĞİŞTİ

'AK Parti'ye İçiyoruz' adlı etkinlik sayfasında toplanan 130 bin kişi bu sabah gördüklerine inanamadı. Katılmayı planladıkları etkinliğin adı değiştirilmiş, 'Seçimlerde AK Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler' olmuştu. Yani sayfaya ilk kayıt olduklarında, AK Parti karşıtı bir eylem yapacaklarını düşünen kullanıcılar, bir anda en sıkı AK Partili oluverdiler.

AK PARTİ OYUNU

Oyunu kuran Facebook kullanıcısı bugün şunları yazdı:
'Ben bir Ak Parti'liyim. Ülkemde 130 bin içme meraklısı ülkemde insan olduğunu bilmek üzücü. Rahatsızlığımızdan dolayı çok memnunum. Bu etkinlik hacklenmedi, bilerek yapılan bir oyundu. Kimileriniz çaktı kimileriniz çakmadı ama çok güldüm.'

Etkinliğe katılacağını duyuran grup üyeleri ilgniç mesajlar yazmıştı. İşte o mesajlardan örnekler:

- Bir buna içmedik. Buna da içelim.

- 29'unu neden bekliyoruz ki?

- Asıl 13'ünde içeceğiz zevkle.

- Yetmez ama şerefe.

- Alkol kullanmıyorum ama içenlerin yanındayım. Çünkü yasakların karşısındayım.

- Sahil kesimi olarak geleceğim, anamı da alıp gideceğim.

- Biz başladık, siz yetişin. 

Bu haber toplam 1738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri