Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP'yi İki Aşamalı Devirme Planı

21.06.2011 01:22
Darbe dönemi bitti diyenler bu analizi mutlaka okumalı. AKP'yi bir türkü devirmeyenlerin iki aşamalı planı bu. Eğer siyaseten olmazsa...

Resmi tarih tezlerini yerle bir eden, yakın tarihimizle ilgili ezberlerimiz bozan tarihçilerden birisi olan Cemil Koçak haftasonu Star Gazetesi'nde yayınlanan makalesinde "hakim parti" kavramını anlattı.

Demokrat Parti'nin, Adalet Partisi'nin, Anavatan Partisi'nin neden "hakim parti" olamadıklarını analiz eden Koçak, AKP'nin geleceğine bir projeksiyon tuttu.

AKP'nin görünür gelecekte radikal bir hata yapmazsa yine iktidarda olacağını iddia eden Cemil Koçak, muhalefetin bir ekonomik kriz ve ardından ortaya çıkacak siyasi çalkantıda sarsılacağını ama devrilemeyeceğini vurguladığı yazısında muhalefetin AKP'den kurtulabilmek için Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekleyebileceklerini kaydetti.

İşte AKP'nin devrilmesi için ilk plan;

"Muhalefet açısından bir çıkış yolu daha vardır: O da Erdoğan’ın 2014 yazında cumhurbaşkanı olmasıdır. Erdoğan, AKP’nin muhtemelen en önemli tutkalıdır. Bu tutkal gittiğinde, AKP’nin bütünlüğünü koruyabilmesi ne ölçüde mümkün olacaktır sorusunu bence muhalefet gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye başlasa iyi olur. AKP’nin bugünkü devasa yapısıdır ki, ona hâkim parti vasfını kazandırmıştır. AKP parçalanmadan muhalefetin oran olarak ona yaklaşması güç görünüyorsa, o halde ilk yapılması gereken iktidar partisinin parçalanmasına çalışmaktır. Bu bakımdan belki de Erdoğan’ın adaylığını desteklemekte yarar vardır! "

Ve Cemil Koçak asıl bombayı sona bırakıyor.

Hatırlarsanız seçimlerden önce Bülent Arınç, askerle ilgili ilginç çıkışlarda bulunmuştu. Arınç, "Asker artık milletin ordusu, topuk selamı veriyor" demiş ve darbelerin artık tarihe gömüldüğünü iddia etmişti.

Cemil Koçak, Bülent Arınç'la daha doğrusu bu tezi savunanlarla aynı görüşte değil. Koçak, AKP siyasi olarak parçalanıp bitirilmezse bazı kesimlerin yine yeniden darbe ipine sarılabileceklerini iddia ediyor.

İşte Cemil Koçak'ın o tarihi analizi;

SON ÇIKAR YOL DARBE: "ÇARE KALMAZSA EVET YİNE..."

Bu da olmazsa, hep söylüyorum, Ergenekoncular haklıdır diye, benim de aklıma askeri bir darbeden başka bir çözüm gelmiyor. O halde, sokakların dilinin sertleşmesi ve bağırtısının yükselmesi öncelikli hedef olur; ardından sokak çatışmaları; sonra dinsel-mezhepsel çatışmalar ve onun paralelinde de etnik çatışmalar başlar; bütün bunlar nihayet bir kaos ortamı sağlayabilir; bir darbenin önü açılabilir. Daha seçimlerden önce bu yönde bazı hazırlıkların yapıldığı hissedildi bile. Şimdi bu oluşumların sonuç vermesi sağlanmaya çalışılacak. Yine mi diyecek olanlara sadece şunu hatırlatmak isterim: Çare kalmazsa, evet yine... Bu bakımdan gelecek dört yılın geçmişle kıyas edilebilecek derecede sert siyasal mücadelelere sahne olmayacağını söylemek sanırım aşırı iyimserlik olacaktır. 

Kaynak:
Bu haber toplam 2452 defa okunmuştur
Kesinlikle darbe olamaz.
Melih
Öyle sanıyorumki böyle haberler yayılarak,hem sebataycılara moral hemde millete gözdağı verilmek isteniyor.Şimdiye kadar darbe yapanlar,buna sahte bir gerekçe hazırlarlardı,çoçuklarımızı birbirine öldürttüler,fadime şahinli,Ali kalkancılı tiyatrolar düzenleyerek,irtica öcüleri üreterek müdahale ve darbelerde bulundulardı.Bu oyunu bilmeyen millette adeta darbeyi alkışlarla karşılardı.12 eylül darbesinin ardından O zamanki ABD Başkanı J.carter'in önüne"Bizim çocuklar başardı"diye not bırakıldı Carter yahudi kökenli birisidir.Burada darbe yapanlar nasıl onların çocuğu olabilir. Şimdiye kadar yapılan darbelerin ardındaki şeytani oyunlar bir bir deşifre olmuşken,bir daha darbemi,onu yapacak babayiğitin alnını karışlarlar.Bundan 15-20 yıl önce milletin %70-80 i ABD ye sempati ile bakar,onu müttefik görürdü,şimdi bu orandan çok daha fazlası ABD den nefret ediyor, bu bakımdan da darbe artık imkansızdır.Darbeciler şimdi hapiste.Eğer hala meraklısı varsa buyursunlar Silivri onları bekliyor.
21 Haziran 2011 Salı 19:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Darbe ve 28 şubatlar İstemiyoruz.
R.İsmail Nergis
21.Yüzyılda bilgi çağında Dekokrasinin çıtasının zirvede olduğu zamanda Ülkemizde hala darbe yanlıları ve postal yalayılıcılığından beslenen nifaklar vardır.Darbeye geçit verilmemeli bütün yollar kapatılmalı darbeye teşebbüs edenler derhal yargılanmalı ve cezası verilmelidir.Asker Siyesete müdahil olmamalıdır. Siyaset Askerin değil sivil meclisin işidir. Bıktık artık darbe laflarından Bütün Askeri Rütbeliler Sivil Mahkemelerde adil biçimde yargılanmalıdır.Askerlikle alakası olan suçlar askeri mahkemede görülmelidir. darbe üçüncü dünya ülkelerinde yapılır.Bizim gibi Birinci sınıf demokrasilerde Siyaset merkesi Türkiye Büyük Milet Meclisidir.Postal yalayıcılığına soyunanlar darbe sevdalıları iyi bundan sonra demokrasi ve çağdaş hukuk darbe yapmanıza fırsat vermeyecektir. Darbeleri postal yalacılığına soyunanları ve darbeci zihniyetleri reddediyoruz.En büyük baş komutan Türkiye Büyük Millet Meslisidir.
21 Haziran 2011 Salı 09:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri