Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Alacağım diyerek alamazsınız"

18.12.2012 16:30
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "İstanbul'u mutlaka alacağız" sözlerine yönelik olarak, "Kendisi mi aday olacak İstanbul'a. Sayın Kılıçdaroğlu tekrar 'deneyim edindim, tecrübe edindim' diyor ve

Topbaş, İBB ile Güney Sudan'ın Juba Belediyesi arasında mutabakat zabtının imzalanmasının ardından Saraçhane'deki Belediye binasında habercilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

İstanbul Belediye Başkanı Topbaş, "Muhalefet partisi bu iddialarını hep koyacaklardır. Kendinde bu partisi adına başarılı çalışmalarını İstanbul'a yansıtmayı arzu ediyorlarsa gelir İstanbul'a aday olurlar" şeklinde konuştu.

"Alacağım' diyerek alamazsınız"

Yerel seçimlerin Türkiye demokrasisi için çok önemli olduğunu söyleyen Topbaş, "Tüm siyasi partiler demokrasi gereği seçimlere girecek, adaylarını gösterecek, herkes kendi kartlarını ortaya koyacak. Biz buradayız. Gelirler, bu yarışı yaparlar. Tercihi İstanbullu yapar. İstanbullular ancak takdir ederlerse olabilir. 'Alacağım' diyerek alamazsınız birşeyi. Ancak seçmenler karar verir" diye konuştu.

Sarıgül'ün adaylığı konusunda yorum yapmadı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'nin olası adayı olması hakkındaki soruya yanıt vermeyen Topbaş, kendi adaylığıyla ilgili soruya, "Adaylığıma bir itirazınız mı var. Biz burdayız. İstanbullulara ben teşekkür ederim. Kamuoyu yoklamalarında desteklerini ifade etmektedirler. İstanbullulara teşekkür ediyorum. Bizim çok işimiz var. Bunlarla geçirecek zamanımız yok" yanıtını verdi.

ajanslar
 

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri