Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alen'den Çarşı'ya 'Gezi' tepkisi

24.08.2013 01:28
Alen Markaryan, Beşiktaş’ın ünlü traftar grubu Çarşı’nın ‘Gezi’ olaylarındaki duruşunu değerlendirdi. Alen Markaryan, 'Beşiktaş'ı seven tribünde siyaset yapmaz' dedi.
Bir dönem Beşiktaş tribününün sembol isimlerinden olan Alen Markaryan, Beşiktaş’ın ünlü traftar grubu Çarşı’nın ‘Gezi’ olaylarındaki duruşunu değerlendirdi. Alen Markaryan, 'Beşiktaş'ı seven tribünde siyaset yapmaz' dedi.
 
 
Alen Markaryan Türkiye gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Beşiktaş’ın ayrıcalığını gösterip siyasetin dışında kalması gerektiğini vurgulayan Alen Markaryan, “Ben hayatımın hiçbir yerinde yamulmadım. Hep dik durmaya çalıştım. Benim bir felsefem var: "Sporun içinde siyaset olmamalı!" Siyasetin her kademesiyle sporun içine girdiği bu dönemde, Beşiktaş da ayrıcalığını göstermeliydi. Siyaseti hiçbir şekilde içinde barındırmamalıydı. Öyle arkadaşlarımız da var zaten” diye konuştu.
 
Çarşı’nın ‘Gezi Parkı’ eylemlerinde olmaması gerektiğini ifade eden Alen konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Gezi olaylarına bir 'sistem' olarak baktığınızda, sistem bir günah keçisi arıyordu. "TOMA'lar çalındı, vinçler çalındı" denildi. Gezi'ye gidiliyor, devamlı propaganda yapılıyor. Çarşı'nın buralarda olmaması lazımdı. Ben mesela devam ediyor olsaydım, yapılan her haberde çıkar açıklama yapardım. "Biz orada değil, buradayız" diye. Bir açıklama yapılmalıydı, "Tamam ağaçlar kesilmesin diye eylemler yapıldı; ama bu başka bir yere doğru gidiyor. Çarşı bir çevreci olarak destek verdi ama olması gerektiği yere, tribünlere dönüyor" diye. Olmadı! Çarşı, bugüne kadar hep sosyal mesajlar verdi. Sol mesajlar değil! İnsanlık adına. Şiarımız da oydu bizim; kıyıda, kuytuda kalmış insanların sesi olabilmek. Ondan sonraki görev, kollukların. Çizgilerin dışına çıktığınız zaman, mutlaka dışarıdan size cephe açılıyor. Ne kadar iyi olursanız olun. Benim bu fikir ayrılığım, zaten dolmuş olan bardağı taşırdı. İstemiyordum. Çarşı tribünde olmalı ve bu işlere hiç karışmamalıydı.”
 
"BEŞİKTAŞ'I SEVEN SİYASET YAPMAZ"
 
“Yeni bir moda var: "Ben Fenerbahçeliyim ya da Galatasaraylıyım; ama yükselenim Çarşı!" Bana çok komik geliyor bunlar. Kendi mecranda egonu tatmin edemiyorsun, başka bir mecrada egonu tatmin ediyorsun ve bundan zevk alıyorsun. Beşiktaş camiasına ve kulübüne, hiç kimse gömlek giydiremez! Beşiktaş kimseye kimlik veremez! Böyle bir şeye her Beşiktaşlı 'dur' demeli! Beşiktaş'ı seven insan da, tribün içinde siyaset yapmaz!”
 

 

rotahaber

  

 

Bu haber toplam 3868 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri