Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alev Alatlı oyunu AK Parti'ye verecek

03.06.2015 15:10
Usta yazar Alev Alatlı, sosyal medyada yaptığı açıklamayla oyunun rengini belli etti.

Yazar Alev Alatlı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne dair yaptığı açıklamalarla büyük ses getirmişti. Alatlı, seçimlere 3 gün kala Twitter hesabından yaptığı açıklama ile oyunu hangi partiden yana kullanacağını açıkladı.

"OYUMU AK PARTİ'YE VERECEĞİM"

Oyunu Ak Parti'ye vereceğini söyleyen Alatlı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin önüne takoz konmasını istemiyorum, bu sebeple oyumu AK Parti'ye vereceğim"

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM OLİGARKLARI BOŞA ÇIKARDINIZ"

Yazar Alev Alatlı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne dair yaptığı açıklamalarla büyük ses getirmişti.

Alatlı, ödül konuşmasında şu sözleri dile getirmişti:

"Dünya 5'ten büyüktür. Beynelmilel medya kartellerinin, muhtelif strateji uzmanlarının nadan dünyalarından büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanım, siz ve ekibiniz dünyadaki bugün 1.5 milyon Suriyeli'ye kapılarını açtığınız için tarih sizi ayrı bir yere yazacak."

GEORGE ORWELL AYAĞA KALKAR SİZİ ALKIŞLARDI

Alev Alatlı sözlerine şöyle devam etmişti:

"Dünya 5'ten büyüktür dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı." Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'e yönelik olarak dünya beşten büyüktür sözünü hatırlatan Alatlı, "Siz dünya beşten büyüktür dediğinizde George Orwell ayağa kalkar sizi alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır."

Bu haber toplam 2880 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri