Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alex De Souza gözyaşlarını tutamadı

15.09.2012 15:38
Fenerbahçeli Alex de Souza ölümsüzleşti! Brezilyalı futbolcunun Kadıköy Yoğurtçu Parkı'ndaki heykeli bugün açıldı.

Alex'in heykeli, Lefter Küçükandonyadis'in 2009 yılında açılan heykelinin 50 metre yakınında yer alıyor. Törene Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katılmadı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve yönetici Ömer Temelli ise törende yer aldı.

 

1907 ÜNİFEB, Fenerbahçeliler Derneği, Cefakar Kanaryalar ve Vamos Bien adlı taraftarlar gruplarının yaptırdığı Yoğurtçu Parkı'ndaki heykelin açılışına, Fenerbahçe taraftarı akın etti. Taraftarlar "Alex bizi bırakma" diye tezahürat yaptı. Heykelin maliyeti ise 32 bin TL.

"HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Alex, heykelinin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bugün burada bulunmamda pay sahibi olanlara teşekkür ediyorum. Her şeyden önce eşime çok teşekkür ederim. O olmasaydı, kendi ülkemizin dışında bu kadar baskı altındayken yapamazdım. Ayrıca şu anda yönetimde yer almayan ama benim burada olmamda pay sahibi olan Hakan Bilal Kutlualp'e de teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanımız Aziz Yıldırım'a çok teşekkür ediyorum. İnsanlığıyla bana çok yardımcı oldu. Sıkıntılarımı çözmeye çalıştı. Saygı duyulacak kişiliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum."

KONUŞURKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
"Aynı zamanda buradaki tüm takım arkadaşlarıma çok teşekkür etmek istiyorum. Beraber çalıştığımız Daum'a ayrı parantez açmak istiyorum. Bana çok yardımcı ve faydalı oldu. Zico hayatımdaki en büyük idolümdü. Kendisine de verdiği emekler için teşekkür ediyorum. Aragones de saygı duyduğum bir insan. Sayın Aykut Kocaman'a da ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar baskılı bir dönemdeyken Aykut Hoca olmasaydı, olmazdı. (Alex burada konuşurken gözyaşlarını tutamadı) 8 yıl çok önemli bir zaman. Bazı kişilerin isimlerini unutmuş olabilirim. Tercümanlarıma da teşekkür ediyorum."

"HEYKELİMİN DİKİLMESİ İÇİN NE YAPTIM?"
"Gelmeden önce herkes bana Fenerbahçe taraftarını anlatmıştı. Ama benim hiçbir bilgim yoktu. Araştırma yaptım. Taffarel, Nobre ve Luciano ile konuştum. Burada olduğum sürece, formamı terlettiğim her an sizin için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum. Fenerbahçe'nin Lefter'inin heykeli buraya çok yakın. Onunla tanıştığım gün, hayatımın en özel günlerinden birisiydi. Zico ile çalışma fırsatı sundu Fenerbahçe. Sizin gibi aşık bir taraftar grubuyla tanıştırdı beni Fenerbahçe. 'Heykelimin dikilmesi için ne yaptım?' diye düşünüyorum. Ben, kendimi kimseden büyük görmüyorum. Bu tarihin ufacık bir parçasıyım." 

Alex gözyaşlarını tutamadı!
 
Bu haber toplam 5218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri