Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Babacan'dan CHP'nin Merkez Türkiye projesine yorum

23.05.2015 12:55
Ali Babacan, CHP’nin "Merkez Türkiye" projesini G20 dönem başkanı olarak kendisinin bile anlamadığını belirterek eleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Ali BabacanDiyarbakır'daNTV/CNBC-e ortak yayınında NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı.

"BEN BİLE ANLAMADIM"

Babacan burada, CHP’nin ''Merkez Türkiye'' projesini G20 dönem başkanı olarak kendisinin bile anlamadığını belirterek, ''Proje açıklıyorlar; Türkiye'nin neresinde, hangi bölgesinde olacağının bile ismi yok'' dedi.

SEÇİM OTOBÜSLERİNİN ARKA ODASINDA HAZIRLANAN PROJELER

Babacan "Ana muhalefet partisi Türkiye'nin Ekonomik Yükselişi başlıklı 'Merkez Türkiye' projesi açıkladı. 20 yılda yüzde 6 büyüme hedefi, 20 yılda 200 milyar dolar yatırım, 1 milyon 200 bin kişiye istihdam gibi taahhütleri nasıl değerlendirirsiniz?"sorusuna şu yanıtı verdi;

"Ana muhalefet partisi hayal üretmeye devam ediyor. Ne söylerim de nasıl farklı kesimlerin gözünü boyayabilirim diye bir çaba içine girmiş. Bunlar seçime iki hafta kala apar topar böyle seçim otobüslerinin arka odasında hazırlanan projeler.

DİĞER ŞEHİRLERDEN KORKUSUNA..

Proje açıklıyorlar Türkiye'nin neresinde hangi bölgesinde olacağının bile ismi yok. Çünkü böyle bir şeyi şu şehirde yapıyorum dese diğer bütün şehirleri kızdıracaklar küstürecekler. Acaba birilerini daha kandırabilir miyiz diye hazırlanan şeyler."

Bu haber toplam 2046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri