Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali Babacan'dan yerli otomobil açıklaması

19.10.2015 16:48
AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ali Babacan, yerli otomobil hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti AnkaraMilletvekili Adayı Ali Babacan, A Haber yayınında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı.

Babacan, yerli otomobil üretilmesine yönelik girişimlere ilişkin soruya karşılık, Türkiye'nin halen önemli bir otomobil üreticisi olduğunu söyledi.

TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Türkiye'de üretilen otomobillerin yüzde 80-90'ının ihraç edildiğini, buna karşılık Türkiye'de kullanılan otomobillerin yüzde 85'inin ithal olduğunu belirten Babacan, Türkiye'nin kendi markasıyla otomobil üretmesinin önemli bir adım olduğunu ifade etti.

YÜZDE 100 ŞU ÜLKENİN MALI DİYE BİR ŞEY YOK

"Son açıkladığımız yerli otomobil projesiyle ilgili belki iletişimle alakalı bazı sorunlardan bahsedilebilir ama projenin özüne indiğinizde bu bir yerli marka çabasıdır. Bu çok önemlidir. Uçakta, otomobilde olsun Türkiye'nin artık kendi markasını, yerli üretimini gerçekleştirmesi önemlidir. Yerli derken, artık dünyada yüzde 100 şu ülkenin malı diye bir şey yok. Teknolojide küreselleşmiş bir dünyadan bahsediyoruz. Önemli olan bütün bunların yöneticisi, işin sahibi olabilmek."

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri