Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak'tan Akit'e: Sahibi kadar pis iftira

24.06.2012 16:29
Yeni Akit'in ve gazeteye bağlı olan internet sitesi Habervaktim'in kendisiyle aynı kulvarda gördüğü Yeni Şafak gazetesine olan kini bir kavganın daha başlamasına neden oldu. Ali Bayramoğlu hakkındaki iddialara Yeni Şafak'tan ağır cevap geldi. İşte o haber
Habervaktim' adlı internet sitesinde Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu hakkında ortaya atılan iftiralara en sert cevabı yine aynı sitenin okurları verdi. Bir Müslüman için 'küfür cephesi' ifadesinin kullanılmasını yanlış bulan okurlar, "Ayrımcılıkla ne amaçlanıyor?" diyerek tepkilerini ortaya koydu
 
Yazarımız Ali Bayramoğlu'nu 'terör örgütü destekçisi ve gerçek kimliğini gizleyen sinsi bir Türk düşmanı' olarak ilan eden Akit gazetesinin internet sitesi Habervaktim.com'a okuyucularından sert tepkiler geldi. Sitede yayınlanan uydurma haberi eleştiren okurlar, 'Küfür Cephesi' başlığıyla verilen iddiaları sert ifadelerle yorumladı. Kendisine yönelik 'Gizli kripto...', 'Ermeni olduğunu yakın arkadaşlarından gizliyor' gibi iddialara cevap veren Ali Bayramoğlu ise tüm yazılanların yalan ve iftira olduğunu söyleyerek, haberin hedef gösterme amaçlı olduğunu belirtti. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert de yalanla, iftirayla gazetecilik yapmaya uğraşan kafanın Müslümanlıkla alakası olduğuna inanmadığını kaydetti.
 
Yeni Şafak'tan bir yetkiliye dayandırılarak yazılan iftira haberde Bayramoğlu hakkında, "Ermeni kökenli olmasından bir rahatsızlık duymuyorum. Ama yazılarında Ermenicilik yapıyor ya, bu beni çok rahatsız ediyor" yorumlarına yer verilmişti.
 
İLK TEPKİYİ KENDİ OKURU VERDİ
 
Akla ziyan iddiaları gazetecilik etiğini hiçe sayarak sıralayan maksatlı habere ilk tepki yine Habervaktim.com adlı internet sitesinin okurlarından geldi. 'Küfür Cephesine Cevap' başlığıyla verilen habere yorum yazan okurlar, iftiraların altında başka niyetlerin yattığını belirtti. Yorumlardan birinde "Ayrımcılıkla elde edinmek istenen ne? Ermeni olsa ne olacak? Bırakın şu ayrımcılığı da Ergenekon'un sağ kolu olarak şüphe duymayayım" ifadesine yer verilirken, bir başka yorumda ise "Cemaate / Akistlere desteğini çekenlerin ifşa olması kaçınılmaz" ifadeleri dikkat çekti.
 
HABERİN TAMAMI UYDURMA
 
İftiralar karşısında harekete geçen Ali Bayramoğlu ise, sitede yayınlanan haberle ilgili yargı sürecine başvuracağını açıkladı. Avukatı aracılığıyla siteye gönderilen tekzip metninde, "Haberlerin tamamı uydurma, iftira ve hedef gösterme amaçlıdır. Yalan kurgunun internet siteniz vasıtasıyla sanki gerçekmiş gibi kamuoyuna duyurulması hukuka aykırıdır. Sözkonusu gerçekdışı bu haberle ilgili tüm yasal haklarımızı hızlı, eksiksiz ve etkin bir şekilde kullanacağımızı da dikkatlerinize sunarız" ifadeleri yer aldı.
 
NEFRET SUÇU İŞLİYORLAR
 
Hakkındaki uydurma haberle ilgili değerlendirmede bulunan Ali Bayramoğlu, "Hakkımda bir süredir belli çevrelerde bir kampanya başlatıldı. Adı geçen internet sitesi ve gazete de buna eklendi. İnsan ciddiye almayayım diyor ama öyle boyutlara ulaşıyor ki, ürkmeye başlıyorsunuz" dedi. Yapılan haberler ve yayılan söylentilerde birden fazla suç unsurunun bulunduğunu ifade eden Bayramoğlu, şöyle konuştu: "Bu suçlardan ilki 'hedef gösterme'. Kimliğiniz, düşünceniz, siyasi duruşunuz üzerinden yapılan hedef gösterme... Burada hem kişiliğiniz hem de kişiliğiniz üzerinden savunduğunuz siyasi düşünceleriniz ve duruşunuz hedef gösteriliyor. Bunu, Kürt meselesinin müzakere ile çözüleceği tezimize siyaset karşıtlığıyla yanıt verip, 'DPI' toplantıları üzerinden Kürtçülük, Ermenicilik, gizli ajanlık gibi ithamlarla, karalamayla yapıyorlar. Burada ikinci önemli nokta da, yapılanların ağır bir nefret suçu olması... Özellikle Türk düşmanlığı üzerine yapılan bir karalama kampanyası ile bunu yapıyorlar. Türk düşmanlığını vurgusunu da Kürtlük ve Ermenilik üzerinden yapıyorlar. Üstelik bu kimlikleri yani Kürtlüğü ve Ermeniliği küçümseyerek, bu kimliklere hakaret ederek yapıyorlar. Bu haberler ağır bir nefret suçudur."
 
İğrenç iddiaya eleştiri yağdı
 
- İşte o yorumlardan bazıları
 
Kendisi ile değil fikirleri ile uğraşın
 
"Ali Bayramoğlu en zor günlerinde hakları ve harim-i ismetinin çiğnendiği günlerde inançlı insanlara sahip çıkmış vicdan sahibi bir aydınımızdır. Soyunu sopunu araştırmakla onu rencide etmekten başka bir şey yapmış olmayız. Kendisi ile değil fikirleri ile uğraşın. Belden aşağı vurmayın lütfen!" (Yetimoglu)
 
Ermenicilik yapmak nedir?
 
"Zulme uğramış bir millet hakkında 'zulme uğradılar' demek Ermenicilik mi oluyor?" (Bajazet)
 
Milliyeti mabud ittihaz edenler
 
"Bir insanı milliyetinden dolayı ayıplamak tek kelime ile 'milliyeti mabud ittihaz etme'dir. Yani Allah'a şirk koşmadır. Allah katında Türk ve Ermeni'nin tek farkı imanları olacaktır. İmanlı bir Ermeni, milliyeti mabud ittihaz eden bir kimseden kat kat üstün olacaktır" (A. Kadir Ceylan)
 
Ben de Marslıyım, fitneye bak
 
"O Venüslü, diğeri Ay'dan gelme... Peki ayrımcılıkla elde edinmek istenen ne? Ermeni olsa ne olacak? Bırakın şu ayrımcılığı da Ergenekon'un sağ kolu olarak şüphe duymayayım..." (Adil-Ol)
 
Zavallılar!
 
"Allah onları ıslah etsin. İbretlik bir durum" (Halkar)
 
Bu kafanın Müslümanlıkla alakası yok
 
"Yeni Şafak'tan bir yetkilinin bir dost sohbetinde, yazarları Ali Bayramoğlu hakkında 'Ermeni kökenli olmasından bir rahatsızlık duymuyorum, olabilir tabi. Ama yazılarında Ermenicilik yapıyor ya, bu beni çok rahatsız ediyor' dediği öğrenildi" ifadelerini değerlendiren Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert, Ali Bayramoğlu'nun kim olduğunu o haberi yazanlardan daha iyi bildiğini söyleyerek şöyle konuştu: "Ali Bayramoğlu yazdıkları ve konuştuklarıyla kamuoyunun orta yerinde bir yazardır. Yeni Şafak'ta Bayramoğlu hakkında herhangi bir tereddüt yoktur. Ali Bayramoğlu'nu biliyorum ama yalanla iftirayla gazetecilik yapmaya uğraşan, bunu yaparken de İslam, küfür, gibi dini terimleri kullanan kafanın, Müslümanlıkla alakasını bilmiyorum..."
Bu haber toplam 6206 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri