Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ali İsmail Korkmaz'ın failleri yakalandı

15.07.2013 13:10
Eskişehir'de hayatına kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Gezi Parkı eylemleri sonrasında darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi İsmail Ali Korkmaz'ın ölümüne ilişkin 1 kişi gözaltına alındı.

Eskişehir'de geçen 2 Haziran gecesi Gezi Parkı protestoları sırasında, ara sokakta sivil kıyafetli 5-6 kişi tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra ölen Ali İsmail Korkmaz olayında, polisin saldırganları tesbit ederek gözaltına aldığı bildirildi.

Soruşturmayı yürüten Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayın olduğu bölgedeki 2 işyerine ait güvenlik kamerası görüntülerini ayrıntılı olarak inceledi. İnceleme sonunda Korkmaz'a saldıranlar tesbit edildi. Bu kişilerin polis olmadığını, sivil kişiler olduğu ve bunların gözaltına alındığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, üniversiteli Ali İsmail korkmaz, 2 Haziran gecesi Gezi Parkı protestoları sırasında, ara sokakta sivil kıyafetli 5-6 kişi tarafından dövüldü. Bir süredir tedavi gören Korkmaz, 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitirdi. Korkmaz olayı ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ve savcılık, 40'ın üzerinde kamera görüntüsünü inceledi.

Konuyu geniş çaplı inceleyen Asayiş Şube ekipleri, olayın olduğu bölgedeki 2 iş yerine ait güvenlik kamerası görüntülerini defalarca ayrıntılı olarak inceledi. İnceleme sonunda, Korkmaz'a saldıranlardan olduğu tahmin edilen eli sopalı ve sivil giyimli bir kişi tespit edildi. polis olmayan ve görüntülerde eli sopalı ve sivil giyimli olduğu belirlenen söz konusu kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Korkmaz olayıyla bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan söz konusu kişinin emniyette ifadesini alma işleminin sürdüğü belirtildi.

 
Bu haber toplam 1952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri