Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Şafak yazarı Ali Sirmen'i çıldırttı!

14.12.2010 01:12
Habertürk ekranları Cumhuriyet yazarıyla Yeni Şafak yazarının 'laik-muhafazakar' polemiğine sahne oldu. Programa Ali Sirmen'in tepkisi damga vurdu.

Habertürk ekranların ateşli bir 'laik-muhafazakar' polemiğine sahne oldu. Ece Üner'in modere ettiği programa Cumhuriyet yazarı Ali Sirmen'in Yeni Şafakyazarı Yasin Aktay'a gösterdiği tepki damga vurdu.

Hükümetin ve polisin bazı uygulamalarının özel hayata müdahale içerip içermediğinin tartışıldığı programda Ali Sirmen ile Yasin Aktay arasında sert bir polemik yaşandı.

Yasin Aktay, 'kemalist-laikçi çevreler içki ve alkolizmi türban gibi bir siyasi simge olarak kullanıyor' deyince Ali Sirmen'in şimşeklerini üstüne çekti. 'Kemalist-laikçi' kavramına çok kızan Cumhuriyet yazarı 'bu kavram uydurmadır, Sayın Yasin Aktay Amerika'da tahsil yaptı söylesin kendisi bu kavramın yabancı dillerde karşılığı var mıdır?' diye sordu. Kemalistlerin alkolizmi ve içkiyi simge haline getirdiklerini kabül etmeyen Sirmen 'bunlar yakışıksız tanımlamalardır, siz yaşam tarzınızı empoze etmeye kalkarsanız tabi ki karşı çıkılır, ' dedi.

İşte o anlar:

 
Bu haber toplam (919) defa okunmuştur.
Bu haber toplam 2646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri