Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alın size 50 TL haber yapın

19.04.2013 01:25
MHP Diyarbakır İl Başkanı Tayyar Karakoç'un, çözüm sürecine ilişkin düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilere kapalı zarflar içinde 50 TL dağıtması ortalığı karıştırdı.
MHP Diyarbakır İl Başkanı Tayyar Karakoç, çözüm süreciyle ilgili düzenlediği  basın toplantısında gazetecilere içerisinde 50 TL  bulunan zarf dağıtılması gazetecileri kızdırdı.
 
MHP Diyarbakır İl Başkanı Tayyar Karakoç parti binasında düzenlediği basın toplantısında çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Kürt sorunu diye bir sorunu bulunmadığını belirten Karakoç, Akil İnsanlar heyetine de tepki gösterdi. Kürt sorununun suni olarak Türkiye'nin gündemine getirildiğini savunan Tayyar, "Türkiye'nin böyle bir sorunu yoktur" dedi. 
 
Tayyar'ın açıklamasından sonra gazetecilere dağıtılan zarf ise tam krize neden oldu. Tayyar'ın basın açıklamasının ardından kendilerine dağıtılan zarfların içerisinden 50 TL çıkması gazetecileri kızdırdı. Basın mensupları tepkilerini dile getirerek, zarfları İl Başkanı Tayyar Karakoç'a iade ettiler. Gazeteciler daha sonra MHP İl binasını terketti. 
 
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada, MHP’li Başkan Tayyar Karakoç’a sert tepki gösterilerek, yapılan hareketin ahlaksızlık olduğu belirtildi ve cemiyet üyesi olmayan iki gazetecinin bu zarfı aldığına dikkat çekildi.
  

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri