Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alman vekilin Erdoğan ve Gülen düşmanlığı

23.06.2013 13:16
Alman vekil Memet Kılıç Gezi olaylarına ilişkin Almanya'da yaptığı açık hava toplantısında Başbakan Erdoğan ve Fettullah Gülen'i hedef aldı.

Alman Yeşiller Partisi'nin Göç ve Entegrasyon Sözcüsü Federal Milletvekili Memet Kılıç Gezi olaylarına ilişkin Almanya'da yaptığı açık hava toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Fettullah Gülen'i provokatif ifadelerle hedef alarak hakarete varan suçlamalarda bulundu.

Star gazetesi'nin haberine göre, Bir araca çıkarak az sayıda kişiye hitap eden Memet Kılıç, kendisini dinleyenlere yarısı Almanca yarısı da Türkçe olmak üzere seslendi. Konuşmasında "Her yer Taksim, her yer direniş"sloganını da kullanan Kılıç, "Hedefimiz sadece AKP ve Başbakan Erdoğan değil, aynı zamanda Fethullah Gülen'dir, İslamofaşizmidir"diye konuştu. Kılıç konuşmasında, "Başbakan Erdoğan Tunus'ta yaptığı konuşmasında, Gezi Parkı'ındaki ağaçları keseceğini ve üzerine bir alışveriş merkezi kuracağını söyledi. İstanbul'da ve Türkiye'de milyonlarca insan Erdoğan yönetimine karşı ayaklandı. Polis eylemcilerin evine kadar giderek salonlarına gaz bombası ve biber gazı sıktı" diye konuştu.

Mücadelelerinin sadece AK Parti ve Başbakan Erdoğan'a karşı olmadığını söyleyen Kılıç, Ahmet Şık'ın 'İmamın sessiz ordusu' kitabını da örnek göstererek, "Anlaşılan İmamın ordusu uyandı. Gaddarca yöntemlerle ve paramiliter gruplarla insanlara saldırıyorlar. Bu mesele İslamofaşizme karşı bir meseledir. İşte sallanıyorlar" diye konuştu.

Bu haber toplam 2142 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri