Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanlar tedirgin: Afrin'deki PKK'lılar Almanya'ya döndü

28.03.2018 11:47
Türk ordusunu görünce çil yavrusu gibi dağılan teröristler, destek aldığı Avrupa ülkelerine kaçmaya başladı. Almanya bu durumdan rahatsız.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinin yüksek tirajlı gazetelerinden Express'te, Axel Spilcker imzasıyla yer alan habere göre, terör örgütü PKK, saflarında savaşmak için 300 kişi topladı ve Türk ordusunun Afrin'e girmesinin ardından savaş deneyimi olan 125 terör örgütü mensubu Almanya'ya geri döndü.

ALMANLARDA KORKU

Türk ordusunun envanterinde Alman yapımı "G3 piyade tüfeği" ile "Leopard 2 tanklarının" bulunduğu belirtilen haberde, yetkililerin, örgüt üyelerinin bunu gerekçe göstererek saldırı yapmasından endişe duyduğu kaydedildi.

CAMİLERE SALDIRILAR

Haberde, PKK yandaşlarının son dönemlerde Almanya'da bulunan Türklere ait mekanlara ve dini cemaatlere yaptığı saldırılarda artış kaydedildiğine işaret edilerek, "20 Ocak'ta başlayan askeri operasyondan bu yana ülkedeki 60 Türk tesisine saldırı yapıldı." ifadesi kullanıldı.

KRV İçişleri Bakanlığının açıklamasına da yer verilen haberde, sadece Köln ve Leverkusen'de 6 camiye saldırı düzenlendiği belirtildi.


Haberde, ayrıca Düsseldorf Havalimanı gibi bazı yerlerde izinsiz gösteriler yapıldığı ve bu gösterilerde olaylar çıktığı hatırlatıldı.PKK'NIN İZİNSİZ GÖSTERİLERİ

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri