Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanya Büyükelçiliği'nde skandal

04.10.2011 08:23
Güncel 03 Ekim 2011 20:06 Almanya Büyükelçiliği'nde skandal! Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde verilmeyen vizelerin ardından bu kez de arama skandalı yaşandı!

Almanya Büyükelçiliği'nde skandallar zinciri bitmiyor! Akademisyenler ve sanatçılara vizeler konusunda çıkarılan zorluğun ardından bu kez de arama skandalı yaşandı. Büyükelçiliğin davetiyle resepsiyona gelen davetliler, kapıda saatlerce bekletildi. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi kemerden çantalarına kadar aranınca çoğunluğu gazeteci olan bir grup resepsiyonu protesto etti!

Almanya Büyükelçiliğa resepsiyonunda daha önce örneğine rastlanmayan bir skandal yaşandı. Ankara'da davet üzerine resepsiyona katılmak için büyükelçiliğe gelen konuklar, kapıda güvenlik görevliler tarafından aranmak istendi.

Resepsiyondaki skandal arama nedeniyle Büyükelçilik girişte uzun kuyruklar oluşurken, aranmak isteyen gazeteciler durumu tepki gösterdi. Duruma müdahale eden ve üzerlerinin aranmasını istemeyen bazı gazeteciler, büyükelçiliği protesto ederek resepsiyona katılmadı.

TWİTTER'DA ALMANLARA TEPKİ

Resepsiyona katılmayarak büyükelçiliği protesto eden Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir, skandalı twitter'daki hesabından duyurdu.

İşte birinci ağızdan skandal resepsiyon:

- Metehan Demir : Turkiyede hicbir yabanci elciligin, davetlileri aramak haddine degildir..Tek kelime ile rezalet.. Şu an kapi sanki toplama kampi gibi...

*Alman buyukelcılıgı resepsıyonu razalet. Turklere 3. Sınıf muamele yapılıp kapıda bekletılıyor. Protesto edıp gıtmedık.

*Alman Elciliginde muameleye ragmen hala girmek istemenin bir anlami yok.. Potesto icin orayi terketmek en dogrusu..mustemleke degil burasi.

Deniz Zeyrek : Almanlar ıntıkam mı alıyor? Resepsıyona gelen yuzlerce konuk tek tek aranınca kuyruk olusmus.REZALET

VİZE ALMAK BİLE İŞKENCE!

Almanya Büyükelçiliği'nin Ankara'da yaptıkları bununla da sınırlı değil. Vizeler konusunda büyük zorluk çıkaran büyükelçilik, ülkelerinde araştırma yapmak isteyen akademisyenlere veya konser için bu ülkeye gitmek isteyen sanatçılara bile zorluk çıkarıyor. Üniversite tarafından onaylanan ve devlet destekli projeler için Almanya'dan davet mektubu isteyen elçilik, başvuruları olmadık gerekçelerle günlerce bekletiyor. 

Bu haber toplam 2854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri