Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

8 Türk'ü yakan Nazi gelinin korkunç itirafı

03.07.2013 14:00
Almanya'da 8 Türk'ü öldürmekle suçlanan Nasyonalsosyalist Yeraltı (NSU) terör hücresinin baş sanığı korkunç bir itirafta bulundu.

Andre P, Zschaepe ile görüşmesinin bir tutanağını da yaptığını kaydetti. Polis memuru Andre P., davanın bir numaralı sanığı Zschaepe'nin yıllar sonra ilk kez kendi gerçek adıyla evrakları imzaladığını da vurgulayarak yazdığı tutanakta Zschaepe'nin intihar düşüncesi taşıdığını ancak bunun için yeterli gücü bulamadığını rapor ettiğini belirtti.

EVİ YAKMADAN ÖNCE KEDİLERİ DIŞARIYA ÇIKARMIŞ

Polis memuru Andre Pç, ayrıca Zschaepe'nin iki tane kedisi olduğunu anlattığı ve terör hücresi olan evi kundaklamadan önce kedilerini dışarıya bıraktığını, onlara bir şey olmasını istemediğini ifade ettiğini anlattı.

Daha sonra dinlenen diğer polis memuru Frank L., Beate Zschaepe'yi iki kez gördüğünü belirtti. 

Frank L., Beate Zschaepe'yi 16 Kasım'da helikopterle Federal Savcılığa götürdüğünü ancak gürültü nedeniyle fazla konuşmadıklarını söyledi. Zschaepe'nin avukat istemediği ve kendisini tanıtmadığı için ifade vermek istemediğini anlatan Frank L., Zschaepe'nin, iki Uwe'nin gözaltına alınmayı hiç bir zaman istemedikleri için intihar ettiklerini aktardığını belirtti.

Frank L., Zschaepe ile konuşmasında konu ne zaman cinayetlere gelse Zschaepe'nin konuşmayı keserek gülmeye başladığını ve ailesinden bahsetmeye başladığını söyledi.

Öte yandan Zschaepe'nin o dönemde karşısına çıktığı Federal Hakim tarafından kendisine teklif edilen itiraf karşılığı cezalarda indirim isteğini reddettiği belirtildi.

Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde görülen NSU davasına yarın devam edilecek.

Bu haber toplam 2434 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri