Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Çok Korkuyorum"

26.06.2013 16:43
Almanya'daki ırkçı cinayetler davasına görgü tanığının ifadesi damgasını vurdu.

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan, ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör hücresi ile ilgili dava devam ediyor.

Davanın 8'inci haftasında ilk olarak 13 Haziran 2001'de Nürnberg kentinde öldürülen Abdurrahim Özüdoğru cinayeti ile ilgili görgü tanıkları saldırı mahallindeki izlenimlerini anlattılar.

Özüdoğru'nun komşusu ve aynı zamanda görgü tanığı Sabine M.'nin, ifade verirken çok zorlandığı gözlemlendi.

NEDEN ÇOK KORKUYOR?

"Çok korkuyorum" demesinin ardından müdahil avukatların "Bir şey bilip de söyleyemediğiniz için mi korkuyorsunuz?" diye sorduğunda Sabine M., "evet" cevabını verdi.

Tülin Özüdoğru'nun avukatı Ferhat Tikbaş, bu durumla ilgili olarak "Peki neden korkuyor. Yani bu davadan mı korkuyor, sanıklardan mı korkuyor, sanık çevresinden mi korkuyor? O biraz böyle açıkta kaldı" dedi.

Sabine M., silah seslerini de duyduğunu, olay mahallinden iki kişi ayrıldığını ifade etti.

Olay mahallinden ayrılan bir kişinin çetenin 2011 yılında intihar eden üyelerinden birisi olduğunu diğerinin ise bayan olduğunu söyledi. Ancak bu bayanın kim olduğunu teşhis edemediğini söyledi.

Şahidin bu ifadeleri olay yerindeki bayanın davanın baş sanığı Beate Zschaepe olabileceği yorumlarına yol açtı.

KUNDAKLANAN EVDE NELER VARDI?

Davada ayrıca 2011 yılında Zwickau kentinde Beate Zschaepe'nin kundakladığı eve ilişkin yangın koruma uzmanı ve polis memuru Frank L. ayrıntılı bilgiler verdi.

380'e yakın fotoğraf ve krokilerle evi anlatan polis Frank L, evde toplam 11 adet silah, para, çok sayıda mermi bulduklarını ifade etti.

Görgü tanığı polis, evin her odasında 22 ayrı noktada yanıcı madde bulduklarını ve evin her köşesine profesyonelce yerleştirilmiş gizli kamera tespit ettiklerini söyledi. Evin bodrumundaki giriş kapısında ve evin koridorunda alarm düzeneği ile korunduğunu da tespit ettiklerini belirtti.

trt haber

Bu haber toplam 3218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri