Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alo Teşvik Hattı Artık Devrede!

09.04.2012 18:41
Yatırımcıların daha sağlam adımlar atabilmesi, yeni teşvik sistemini daha iyi tanıyabilmeleri için Ekonomi Bakanlığı bünyesinde “Teşvik Bilgi Merkezi” oluşturuldu.

2012 yılının başlaması ile birlikte devreye giren bu sisteme Türkiye’nin her yerinden 444 43 63 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Alo Teşvik Hattı, yatırımcıların akıllarındaki sorulara cevap bulabilmesi için oluşturulan, sistemi tanımayı kolaylaştırmaya başlayan bir uygulama oldu.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Alo Teşvik Hattının yeni teşvik sistemine ilişkin bilgi sahibi olmak isteyen yatırımcılara detaylı ve en doğru bilginin aktarılabilmesi için Ekonomi Bakanlığı bünyesinde kurulduğunu bildirdi. Artık yatırımcılar yeni teşvik sistemi hakkında bilgi almak istediklerinde bu sisteme ulaşarak kısa sürede akıllarındaki sorulara cevap bulabilecek ve daha sağlam adımlar atmayı başarmış olacaklar.

Bakan Çağlayan, yeni teşvik sisteminin sunduğu avantajların yatırımcıların hoşuna gideceğini, kolaylık sağlayacağını da dile getirdi. Devrim niteliğindeki teşvik sistemi, yatırımcılar için birçok avantaj sağlıyor. En sağlıklı bilgiye kısa sürede ulaşımı sağlayan bu sistem, birçok yatırımcının en güvenilir kaynağı olacaktır. Bu amaçla Ekonomi Bakanlığı bünyesinde kurulan Teşvik Bilgi Merkezi, yatırımcıların sorunlarını cevaplayabilmek adına 444 43 63 numaralı telefonun diğer ucunda beklemede. Sadece telefon ile ulaşımla sınırlı değil. Bu yeni sisteme e-posta ile de kolaylıkla ulaşılabiliyor. Dilerseniz yeni teşvik sistemine ilişkin sorularınızı e-posta yolu ile dile getirebilir ve kısa sürede yanıtınızı alırsınız.

Teşvik Bilgi Merkezi, sadece ülkemiz sınırları içerisinde bulunanlara yardımcı olmuyor. +90 312 444 43 63 numaralı telefon sayesinde yabancı yatırımcıların da akıllarındaki sorulara cevap bulabilmesi olanağı veriliyor. Bugün ülkemiz yabancı yatırımcıların gözdelerinden biri. Bu nedenle oldukça fazla yatırım planı yapılıyor. Yabancı yatırımcılar planları doğrultusunda nasıl hareket etmeleri gerektiğini Alo Teşvik Hattı sayesinde kolayca öğrenebilecekler. Bu devrim niteliğinde bir sistemdir. Kafa karıştırmadan en doğru bilgiye ulaşmayı sağlayan, üstelik ulaşımı da oldukça kolay olan bir yöntemdir.

Yabancı yatırımcılar için bir kolaylık daha sunuluyor. Ekonomi Bakanlığının İngilizce internet sitesinden incentives@economy.gov.tr adresine e-posta ile sorular yöneltilebiliyor. Yerli yabancı bütün yatırımcılar için bir danışma hatta olacak olan Alo Teşvik Hattı herkesin beğenisini kazandı. İlerleyen zamanlarda daha çok kullanıcısı olacağa benziyor. Bilinçli yatırım için artık her zaman ulaşılabilecek bir teşvik hattına sahibiz.

Kaynak:
Bu haber toplam 3836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri