Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tanık baskıdan ağladı ve

28.01.2011 00:44
Birinci Ergenekon Davası'nın 172. duruşmasına, Danıştay saldırısı tanığının ifadeleri damgasını vurdu.
Tanık olarak dinlenen kişi, tetikçi Alparslan Arslan'ı, saldırıdan bir gün önce,Danıştay binasının yakınında 2 kişiyle birlikte gördüğünü söyleyen Aysel Sağlam'dı. Daha önce Ankara'da, emniyet ve mahkemede de benzer ifadeler vermişti tanık. Bu sözleri üzerine hakim, bazı tanık ve sanıkların fotoğraflarını Sağlam'a gösterdi. "Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın yanında gördüğün kişiler bunlar mıydı" diye sordu.
Tanık Aysel Sağlam, fotoğraftaki kişileri tanımadığını söyledi. Hakim, sanıklara bakmasını istedi. Tanık Sağlam, sanıkların bulunduğu bölümün etrafında dolaşmaya başladı.Tanıkla yüzyüze gelen tetikçi Arslan, gülmeye başladı. Jandarma, tanığın sanık Arslan'a daha fazla yaklaşmasına izin vermedi. Aysel Sağlam, "bana onun baskısı ile işkence yapıyorlar" dedi, Ağladı.

Hakim, ''Saldırıdan bir gün önce gördüğün kişilerden biri bu muydu?'' diye sordu.

Arslan'ı teşhis eden tanık, diğer bir sanık İsmail Yıldız ile ilgili çok dikkat çeken iddialarda bulundu.

Sağlam, 2 Aralık 2010 tarihindeki duruşmada konuşan sanık İsmail Yıldız'ın, kendisine şifreli mesajlar göndererek tehdit ettiğini öne sürdü. Sağlam, bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi mahkemeye gizli olarak vereceğini söyledi.
Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri