Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAADET’TEN İSTANBUL’A İDDİALI LİSTE

23.05.2018 20:13
Seçimlerin anahtar partisi Saadet Partisi, güçlü milletvekili adaylarıyla İstanbul’da oldukça iddialı.
Son dönemlerde adından oldukça söz ettiren, seçimlerde de büyük bir sürpriz yapması beklenen Saadet Partisi, İstanbul’da iddialı adaylarla sahaya çıktı.
 
İstanbul 1. Bölgede ilk sırada “İstanbul’un Ağabeyi” olarak bilinen Dr. Abdullah Sevim’i aday gösteren Saadet Partisi, 2. Sırada ise Üsküdar’da 10 yıl belediye başkanlığı yapan ve “Efsane Başkan” olarak anılan Yılmaz Bayat’ı aday gösterdi. Bayat girdiği son belediye seçiminde 63 bin gibi çok yüksek bir oya erişmişti.
 
İstanbul 2. Bölgede ise partinin bir süre İstanbul İl Başkanlığını da yürüten Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ön plana çıkan ilk isim. Listede genç ve başarılı bir isim daha özellikle göze çarpıyor: Bilal Ay. Ay, Gençlerin uyuşturucu başta olmak üzere her türlü bağımlılığa karşı mücadele eden Temiz Toplum Derneği’nin de genel başkanı. Ayrıca Bilal Ay, daha önce partisinin Gaziosmanpaşa adayı olmuş ve 40 bine yakın oy alarak, bölgesinde ne kadar çok sevildiğini göstermişti.
 
İstanbul 3. Bölgede ise eski bir Refah Partili Altan Tan göze çarpıyor. Güneydoğulu nüfusun çok yoğun olduğu İstanbul 3. Bölgede, Tan’ın adaylığının Saadet Partisi’ne çok büyük oy kazandıracağı düşünülüyor. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez’in de bölgeden aday olması partinin bölgeye verdiği önemi bir kez daha ortaya koyuyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Sayın Yazar
BayTürk
sayın Yazar sizin saadet partisi ve Milletin ittifakı ile ilgili görüşünüzlle birlikte İyi parti Hakkında görüşleriniizi merak ediyorum lütfen yeni yazınızı bu konuda yazarsanız seviniriz selamlar
24 Mayıs 2018 Perşembe 23:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri