Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BDP'li Altan Tan'dan küstah tehdit!

25.09.2012 17:08
BDP'li Altan Tan Türkiye'yi açık açık terörle tehdit etti. Tan "Kürdistan'ı Erdoğan ve Şahin kuracak. Aklınızı başınıza alın. 'Kavga edeceğiz' diyorsanız azdan az, çoktan çok ölür. Sizden korkan sizden beter olsun" dedi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, önceki akşam saatlerinde karayoluyla Bingöl'e gitti. Tan, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan BDP il binasını ziyaret etti.

Altan Tan çeşitli tarihlerde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmalarda öldürülen PKK'lıların fotoğraflarının asıldığı afişin önünden partililere seslendi. Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i sert bir dille eleştirdi.

Her şey özerklik için
Son günlerde yaşanan olaylardan duyduğu rahatsızlığı dile getiren BDP'li vekil, "Aklınızı başınıza alın. Bu yol, yol değil. Bütün ölümler bizim ölümlerimiz. Biz barış istiyoruz ve demokratik özerlikten bahsediyoruz. Siz ise 'Çekin gidin' diyorsunuz. Anladığınız bizi teslim almaksa, bizi Kemalistler, İsmet Paşa, Süleyman Demirel alamadı. Kıçı kırık 3 tane adam mı alacak? Biz illa da 'Kavga edeceğiz' diyorsanız. Azdan az ölür, çoktan çok ölür. Sizden korkan, sizden çekinen, sizden beter olsun inşallah" diye konuştu.

'Ülkeyi Tayyip bölecek'
Tan şöyle devam etti: Seçim döneminde ben Başbakan'a da söyledim. Sen bunu korucu başlarıyla, etrafındaki devşirme Kürtlerle çözemezsin. 50 bin insan öldü. Az mı? Bir 50 bin insan daha mı öldürüp mezara koyalım? Kürdistan'ı kim kuracak biliyor musunuz? İdris Naim Şahin ile Tayip Erdoğan. Bizim genel başkanımız Selahattin Demirtaş bunu söyledi. Dedi ki, "Siz, bu ülkeyi bölmek üzere bir yerden emir mi aldınız?"

Vali de nasibini aldı
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, isim vermeden Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i de sert bir dille eleştirdi. Tan, "Bingöl'ün bütün sokaklarını kestin, vatandaşlara gaz verdin. Silah kullandı. Benim de içinde bulunduğum milletvekillerini, halkı çevre yolunda tuttun. Peki ne kazandın? Sadece öfke, nefret ve kini dozajını artırdın" ifadesini kullandı. BUGÜN 

Bu haber toplam 3618 defa okunmuştur
haramilik
lokman halil
unutma bu günler geçer.ne için mücadele ediyorsun ona bak ve bu mücadelenin Allah cc yanın daki lıymetine bak.o zaman göreceksin ki yahudi ile ingiliz ile alman ile ayn saftasın.ümmetin birliğini temine çalışmak suni sınırları kaldırmak dururken islam düşmanlarının emellerinin oyuncağı olmak nasıl bir yoldur.bu kadar mı basiretin/iz kapandı.bu kadar mı yolunu şaşırdın.allah müstehakını versin .dikkat et beslendiğin kaynak ilahi ve rahmet değil şeytani ve zulüm temelli.sonucu ise dünyada ve ahirette hüsrandır.benden söylemesi.ha bu sözümü duyacağını da sanmıyorum zira köşe kapmaca oyununa öyle kaptırmışsın ki kendini( oyun bittiğinde sen de bitmiş olacaksı)hiç auyarı alacağını ve anlayacağını sanmıyorum.Allah uyanıklık versin.
26 Eylül 2012 Çarşamba 10:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
haramilik
lokman halil
sa altan tan hangi ihalelerden hangi gayri meşru kazançlardan beslendin de katillerle aynı safa geçtin.dikkat et islamcıdan katil dostu çıkmaz.bu kumaş ona yetmez.
26 Eylül 2012 Çarşamba 10:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri