Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Altın alsak mı beklesek mi?

21.02.2013 15:53
Yatırımcılar şu günlerde bu sorunun cevabını arıyor. Yatırımcılar altın fiyatlarının düşeceğini söylüyor.

Özellikle 11 yıldır yükselen bir trend olan altın finanssal krizde güvenli bir liman oldu. Son dönemde altında yaşanan düşüşler yatırımcısını da kaygılandırıyor. Altın fiyatlarındaki düşüşü altın piyasası uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk değerlendirdi.

ALTIN FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞÜN NEDENİ

Özellikle 11 yıldır yükselen bir trend olan altın finanssal krizde güvenli bir liman oldu. Euro bölgesindeki gelişmeler, ABD ve Japonya'nın parasal genişlemeye gitmelerine karşılık gerilemeyi sürdürüyor. TRThaber'den Nurgül Dönmez'in haberine göre, satış eğimli bir rota izleyen altında fiyatlar düşüyor.

Altındaki düşüşün aşağı yönlü, dalgalı bir seyir izlemesi bekleniyor.

Yıldırımtürk, piyasalarda 192 TL'ye kadar çıkan çeyrek altının fiyatının 150 TL civarından işlem gördüğünü belirtti. Yıldırımtürk, 24 gram altının fiyatının 87 TL'ye kadar gerileyebileceğini de söyledi. Yıldırımtürk, yaz aylarında 24 gram altının 80'lere kadar düşeceği ihtimali üzerinde dururken, çeyrek altın ise 135 liraya gerileyebileceğini belirtti. 

ABD'deki gelişmeler ışığında altının Mayıs ayında bir değişim geçirebileceğini belirten Yıldırımtürk, " Altının ons fiyatının 1700 dolar üzerinde kalması pek mümkün görülmüyor" dedi.

Yılın ikinci yarısında altının fiyatının biraz daha düşmesi bekleniyor. 

Bu haber toplam 2622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri