Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyük yatırımcılar altını terk ediyorlar

15.08.2013 18:02
Ünlü hedge fon yöneticileri John Paulson ve George Soros altın pozisyonlarını büyük oranlarda azalttı. Özellikle son yıllarda altının en büyük yatırımcısı olarak gösterilen John Paulson'un bu hamlesiyle altın destekli fonlardan çıkış çeyrek bazda tarihi r

13F olarak adlandırılan 13 büyük hedge fonlarının bilançolarını açıklamasıyla bu fonların ilginç yatırım tercihleri de ortaya çıktı. Altına son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken ünlü hedge fonu yönetticisi John Paulson'un dünyanın en büyük ikinci kişisel servet sahibi hedge fonu yöneticisi George Soros'un altını büyük ölçüde terk ettiği ortaya çıktı.

John Paulson yönettiği SPDR Gold Trust fonundaki altın pozisyonunu yarı yarıya azalttı. Milyarder fon yöneticisi son birkaç yıldır altın ağırlıklı yatırımlarla dikkat çekiyordu.

Paulson'un bu çıkışıyla birlikte altın destekli fonlardan  çıkış Mart ayından Haziran'a 18.5 milyar dolara ulaştı. Bu çıkışın 2003'te piyasaya çıkan altın destekli fonların tarihinin en büyük çıkışı olduğu bildirildi.

SOROS ALTINDAN ÇIKTI APPLE'A YÖNELDİ

Altını terk etmeye başlayan bir başka ünlü yatırımcı da George Soros oldu. SPDR Gold Trust fonundaki 531 bin adet hissesini satan Soros Apple şirketindeki görece küçük hisse payını ikiye katladı. 

 

Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri