Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AMANOSLAR'DA 13 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

25.12.2012 14:08
Güvenlik güçleri terör örgütünün Amanos grubuna büyük bir darbe vurdu. Hatay ve Osmaniye bölgesinde 13 PKK'lı terörist öldürüldü.

Adana Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı özel harekat ve komando birliklerinin bir aydır Amanoslarda sürdürdüğü operasyonlar PKK’ya ağır darbe vurdu.

Hürriyet'in haberine göre; Amanosların Hatay ve Osmaniye’yi kapsayan bölgelerini abluka altına alan güvenlik güçleri, sık sık PKK’lı teröristlerle çatışmaya girdi. 13 teröristin öldürüldüğü operasyonlarda, 6 terörist ise sağ ele geçirildi.

Operasyonlarda, 4 Kalaşnikof, 7 M-16 Piyade tüfeği, 5 RPG-7 roketatar, 12 el bombası, A-4 patlayıcı ve düzenek, telsiz, dürbün ve patlayıcı madde yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ile bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

ŞIRNAK'TA HAVA DESTEKLİ OPERASYON 

Operasyonlar devam ederken, Dörtyol İlçe Jandarma Komutanlığı’na teslim olan PKK’lı bir terörist, 12 Kasım 2012’de İskenderun’da ölü ele geçirilen teröristle birlikte bombalı saldırı için Kandil’den bölgeye gönderildiklerini itiraf etti. Terörist, Kırıkhan’da bombalı saldırı hazırlığı yaptıklarını ancak arkadaşının özel harekat birliklerinin operasyonuyla öldürülmesi üzerine korkup teslim olduğunu anlattı.

devamı için tıklayın

Bu haber toplam 4860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri