Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ambargo kalkmazsa Füzeler kalkacak

24 Ocak 2009 / 11:27
Hamas, İsrail'in 2 yıldan fazla bir süredir devam ettirdiği ambargo sona ermezse direnişi tekrar gündemine almayı planlıyor.
Hamas'a bağlı Sağlık Bakanı Basim Naim, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargoyu kaldırmaması durumunda füze saldırılarına tekrar başlayabileceklerini söyledi.

Naim 22 gün süren saldırılarından sonra İsrail'in hedeflerine ulaşamadığını, kazanan tarafın Hamas olduğunu ifade etti. Direnişin nasıl olacağı ise henüz kesin değil.

Gazze Sağlık Bakanı Basim Naim, dün Gazze'de bir Türk yardım derneğinin verdiği yemeğe katıldı. Burada bir konuşma yapan Naim, İsrail saldırıları başladığında kendisini ilk önce Türk meslektaşı Recep Akdağ'ın aradığına dikkat çekti. Naim, yemekte Türk halkına ve hükümetine Gazze'ye verdikleri destek için de teşekkür etti.

Ardından gazetecilere açıklamada bulunan Basim Naim, Hamas'ın içerideki ve dışarıdaki öğelerinin bundan sonra izlenecek yola karar vereceklerini belirtti. Naim füzelerin tekrar ateşlenmesinin seçeneklerden biri olduğunu söyledi. İsrail'in ambargosu sona ermezse direnişin yeniden gündeme geleceğini kaydeden Sağlık Bakanı Naim, İsrail'in 22 gün boyunca sürdürdüğü saldırılarda kazanan tarafında ise Hamas olduğunu savundu.

Naim ayrıca "iyi bir kurban olmayacaklarını, açlıktan ölmekle İsrail roketleri tarafından öldürülmek arasında bir tercih yapmayı kabul etmediklerini, mücadeleye devam edeceklerini" ekledi
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri