Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlunu Amerika Bile Çözdü

13.12.2013 01:53
ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla Washington'u ziyareti sırasında gerçekleştirilen mülakatı da içeren bir haber yayınladı.

FIRSAT BİLDİ

Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Obama yönetimiyle arasının biraz limoni olmasını fırsat bilerek Washington'a 'sıradışı bir ziyaret' yaptığını yazdı.

KILIÇDAROĞLU YİNE TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ

Suriye konusunda, "Eğer Suriye'yi radikal gruplarele geçirirse, bu Ortadoğu'nun kalbine bomba bırakmak gibi olur." diye konuşan Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ı da bu grupları Türkiye topraklarında beslemek ve desteklemekle suçladığı vurgulandı.

Türkiye'nin hapisteki gazeteciler sıralamasında birinci sırada olduğunu ve bunun, muhalefetin iktidara karşı başarılı sonuç alamamasında önemli bir etken olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'deki en büyük problem, basın, sivil toplum, sendikalar ve üniversitelerin hepsi susturulmuş ve baskı altına alınmış durumda olması."ifadelerini kullandı.

Haberde, Türkiye'deki son seçim anketlerine de yer verildi. Kasım ayında yapılan iki kamuoyu yoklamasında, AK Parti'nin yüzde 50 üzerinde bir oy oranına sahip olduğu belirtildi.

Gazete, Erdoğan'ın başbakan olarak üçüncü döneminin 2015 haziran ayında sona ereceğine dikkat çekerek, Ağustos 2014'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmasının beklendiğine işaret etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri