Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerika siber savaş bürosu kurdu

28.02.2015 01:23
Geçtiğimizi aylarda ABD üzerine yapılan siber saldırılardan sonra ABD harekete geçerek siber savaş bürosu kurdu.

Sony Pictures ile başlayan ve diğer Amerikalı şirketlere yapılan saldırılarla devam eden siber savaşlarda Amerika yeni bir adım attı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre hükümet hayata geçirdiği yeni projesi ile siber savaşlar konusunda çok daha güçlü bir savunma hattı kurdu.

BAKANLIK GÖREVİ GÖREBİLECEK

Shiftdelete'den Burçin Aygün'ün haberine göre, son zamanlarda Amerika'ya ve Amerikalı şirketlere yönelik yapılan saldırılardan sonra ABD hükümeti konuya yeni bir çözüm getirdi. Beyaz Saray'dan gelen bilgilere göre hükümet yeni projesini tamamladı ve US Cyber Threat Intelligence Integration Center adlı 'bakanlık görevi görebilecek' bir merci kurdu.

FBI VE CIA BU ALANDA ZAYIF KALDI

Bu projenin hayat bulmasına sebep olarak ise FBI ve CIA gibi isimlerin dijital dünya savaşları konusunda birbirleri ile iletişiminin oldukça zayıf kalmasıgösterildi. Her iki devlet kurumu da büyük çaplı saldırılarda yeterli etkinliği göstermeyince Beyaz Saray direkt olarak bu merciyi oluşturdu.

SALDIRILAR ÖNCEDEN TESPİT EDİLECEK

CTIIC sayesinde FBI, NSA ve CIA gibi kurumların güvenliğini tehdit edecek saldırılar önceden önlem alınarak saldırılar bertaraf edilecek.

KUZEY KORE SALDIRILARI

Tahminler ise Beyaz Saray'ın asıl hedefinin Kuzey Kore'den gelecek yeni siber atakları çok daha kolay savuşturarak yeni skandalların önünü almak istediği yönünde.

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri