Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerika'dan ilginç Türkiye uyarısı

07.09.2012 15:25
ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’ye seyahat edecek Amerikalılara dikkat çeken bir uyarıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’ye seyahat edecek Amerikalılara olası şiddet olayları veya karışıklık çıkabileceğini belirterek olası gösterilerden uzak durmaları yönünde uyarı yaptı.

Büyükelçiliğin açıklamasına göre, 6-12 Eylül tarihleri arasında Ankara’da 12 Eylül 1980 askeri darbesini protesto amaçlı gösteriler yapılacağına ilişkin yer aldı. Açıklamada, bu gösterilerin barışçı amaçlı da olsa, karışıklık veya olay çıkabileceği, bu nedenle Amerikan vatandaşlarının gösterilerden ve kalabalık yerlerden uzak durmaları istendi.

Amerikan Büyükelçiliği, Türkiye’deki Amerikalılar’dan çok dikkati olmalarını ve şiddet olayları veya karışıklık çıkma olasılığı nedeniyle gösteri yapılabilecek bölgelerden uzak durmalarını istedi.

dha

Bu haber toplam 5028 defa okunmuştur
iste
halilk
iste buyuk devlet.halkini boyle kolluyor?? bizimkiler akp;liler olduruyor bizden olmayan olsun!! icin usa,icin.butun olumlerin sorumlusu.3,silafsorlerdir.tayyib.in derdi suriye!! asker olmus umurundami.bop,buyuk israil,i kurma derdinde tayyib.
07 Eylül 2012 Cuma 18:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri