Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bin Ladin öldürüldü, ses kaydı yayınlandı

19.05.2011 10:04
ABD tarafından öldürülen bin Ladin'e ait ses kaydı çıktı. Kayıtta Arap ayaklanmalarını değerlendiren bin Ladin, isyanları İslam coğrafyasına yayılması gerektiğini belirtiyor

ABD tarafından düzenlenen operasyonla Pakistan'ın Abodabad kentinde öldürülen, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'in bir ses kaydı yayımlandı.

El Cezire televizyonunun haberine göre, ses kaydında Bin Ladin, Tunus ve Mısır'daki halk ayaklanmalarını "nadir tarihi fırsatlar" olarak değerlendiriyor.

Bin Ladin, toplamda 12 dakika 37 saniye olan bu ses kaydında, bir istişare konseyinin kurulması ve bu konseyde halk ayaklanmalarının tüm İslam alemine yayılmasına karar verilmesini istiyor.

Yönetime karşı direnmenin bir gecikme olduğunu dile getiren Bin Ladin, "Değişim rüzgarları inşallah tüm İslam alemine yayılır" ifadelerini kullanıyor.

Bin Ladin'in söz konusu ses kaydını ne zaman doldurduğu konusunda bilgi verilmedi. El Kaide lideri 2 Mayıs'ta öldürülmüş, ölüm haberi ABD Başkanı Barack Obama tarafından açıklanmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1422 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri