Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amsterdam'da 'Türk' alarmı!

19.04.2013 01:19
Hollanda polisi Mayıs ayı ortasında yapılacak Amsterdam Arena'da oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi final maçı öncesinde "Türk" alarmı verdi.

Fenerbahçe finale kalsa da kalmasa da şu an için 8 bin civarında Türk'ün Türk pasaport numaralarını girerek final maçının biletlerini aldığı bunun da UEFA'ya bildirildiği belirtildi.

50 İLA 70 BİN ARASINDA TÜRK

Fenerbahçe'nin finale kalması durumunda bileti olanlarla birlikte tahmini 50 bin ila 70 bin arasında Türk'ün Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda içinden Amsterdam'a gelebileceği bu rakamın olası bir Chelsea finali durumunda çok zorlu bir günün polisi beklediği bildirildi.

Kendilerini her türlü opsiyonlara karşı hazırlayan Hollanda polisi için en zorlu durum Fenerbahçe-Chelsea maçı. Çünkü Hollanda polisinin yaptığı değerlendirmeye göre 50 ila 70 bin Türk'ün yanı sıra ortalama 20-30 bin arasında İngilizin de günü birlik Londra'dan Amsterdam'a gelmesini hesaplıyorlar.

Türk ve İngiliz polisinden erken uyarı anlamında şimdiden bilgi isteyen Hollanda polisinin olası Chelsea-Fenerbahçe finaline, ABD Başkanı Amsterdam'ı ziyaret edecekmiş ve başkana suikast tehdidinde bulunulmuş gibi hazırlık yaptığı bildirildi.

Hollanda polisinin o güne özel olarak, şiddet kullanma, tutuklama yetkisinde kırmızı alarm alacağı, Fenerbahçe'nin finale kalması durumunda Hollanda polisine basit ve karşısındaki kişiyi durdurma yönünde basit Türkçe kelimelerin öğretileceği de bildirildi.

Skorer.milliyet.com.tr 

Bu haber toplam 4682 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri