Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki partiden birleşme kararı

18.02.2015 21:44
Seçimler yaklaşırken ANA Parti ve Hak ve Adalet Partisi birleşme kararı aldığını açıkladı. Yeni partinin adı "Hak ve Adalet Ana Parti" oldu

 

Özgecan olayına ve TBMM’deki kavralara değinerek açıklamalarına başlayan Özal, Meclis’te bazı kadın vekillerin de darp edildiğini söyleyerek “Kadına şiddetten bahsederken bunun Meclis’te olması içler acısı ve ayıptır. Ne olursa olsun Meclis’te bir kadına el kaldırmak bize hiç yakışmıyor” dedi.

Diğer partileri de birleşmeye davet eden Özal şunları söyledi:

“Hak ve Adalet Partisi ile Ana Parti birleşiyor. Hak ve Adalet Ana Parti olarak 7 Haziran seçimlerine giriyoruz. İktidara talibiz. Bütün diğer partileri de birlik ve beraberliğe çağırıyoruz. Burada sağ veya sol parti ayırımı yapmıyoruz. Biz, herkesin partisi olmak istiyoruz. 7 Haziran seçimlerinde de Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, Demokratik Sol Partiyi ve diğer partileri de bir ve beraber olmaya çağırıyoruz. 7 Haziran seçimleri çok önemli.”

Partilerinin birleşme kongresini 28 Şubat’ta yapacaklarını belirten Yiğit Zeki Öztürk ise iktidara geldiklerinde bütün çalışanlara yüzde 15-25 arasında zam yapılacağını, emeklilere yılda iki maaş ikramiye ve kira yardımı vereceklerini vaat etti.

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri