Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anadolu Partisi'nden Emine Ülker Tarhan hakkında açıklama

22.01.2015 00:55
Anadolu Partisi'nden, Genel Başkan Emine Ülker Tarhan'ın 4 eski bakan hakkında Yüce Divan oylamasına neden katılmadığına ilişkin açıklama yapıldı.

Emine Ülker Tarhan'ın dün genel durumunun kötüleşmesi nedeniyle hastanede müşahede altına alındığı, bugün takip ve tedavisine aynı hastanede devam edildiği belirtildi.

Partiden yapılan açıklamada, Tarhan'ın rahatsızlığı üzerinden lince tabi tutularak siyasi hesap yapıldığı savunuldu.

"Bu vizyonsuz muhalefet anlayışı, Türkiye'yi bugün içinde olduğu umutsuz ve sığ siyasi çıkmaza iten anlayışın da ifşasıdır" ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"GEÇMİŞ OLSUN DEMEK YERİNE SALDIRDILAR"

"AKP'nin gayrimeşru komisyonlarında boy gösterip, içi boş konuşmalardan öteye gidemeyerek AKP diktatörlüğüne yardımcı olanlar, kendi milletvekillerini dahi kontrolden aciz olanlar, Sayın Genel Başkanımızı hedef alarak aslında ne kadar korktuklarını da göstermektedirler. Bugüne kadar etkili bir muhalefet sergileyemeyenlerin sağlık sorunu yaşamakta olan ve iki gündür müşahede altında tutulan Genel Başkanımıza geçmiş olsun deme nezaketini göstermek yerine, insanlıktan uzak bir şekilde saldırmalarını şiddetle kınıyoruz."

"ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ"

Açıklamada, Tarhan'ın TBMM içinde ve dışında bugüne kadar tek kişilik muhalefet sergilemesinin halk tarafından çok iyi değerlendirildiği belirtildi.

CHP'nin AK Parti'nin bugün geldiği noktada büyük payı olduğu savunulan açıklamada,"Muhalefeti, salı müsamerelerinden ibaret sayan CHP sözcüsü ve dolayısıyla yönetiminin kifayetsiz, muhteris anlayışı artık bir şaka olarak tarihteki yerini almıştır. Türk Milletine en küçük bir fayda, hayır ve güven veremeyen bu kişilerden halkın bir beklentisi kalmamıştır. Genel Başkanımızın sağlığı üzerinden siyasi kazanç elde etmek isteyenleri kamuoyunun vicdanına ve Allah'a havale ediyor, utanmalarını temenni ediyoruz" denildi.

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri