Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anamuhalefet FETÖ’yü yalnız bırakmıyor!

14.10.2016 02:34
AK Partili Ali Özkaya CHP'nin FETÖ'ye destek verdiğini söyledi. Özkaya “Hapishanelerdeki görüş günlerinde FETÖ’cüleri ziyaret ediyorlar. Millet size faturasını ödetir” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’un hemen sonrasında birlik ve beraberlik mesajı vererek herkesi umutlandıran CHP’nin bu olumlu tavrı kısa sürdü. Anamuhalefet terör örgütü FETÖ’nün yardımına koştu. Meclis Adalet Komisyonu Üyesi Ali Özkaya yaşananlarla  ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özkaya, “CHP’liler şunu yapıyor: Görüş gününde, cezaevlerinin önüne il ve ilçe teşkilatlarını gönderiyor. FETÖ’den tutuklananların ailelerine diyor ki, “Sizin çocuklarınızı AK Parti bilerek, isteyerek hapse attı. Biz sizin derdinizle  ilgileneceğiz. Bunun için hukuk büroları oluşturduk, avukatlarla konuştuk…” CHP’li yöneticiler de, gittikleri yerlerde, yardımcı olacaklarını söyleyerek , bu süreci adeta kurumsal olarak FETÖ’yü savunma süreci haline getirdiler. Sizin derdiniz, FETÖ ile mücadele midir, mücadeleye engel olmak mıdır? Bir yanlışlık varsa, sayın Başbakan’a, ilgili kurumlara iletebilirsiniz. Bu şekilde sergilenen tavrın,  CHP’ye de, Türkiye’ye de bir faydası yok. Millet, bunu da görüp, faturasını ödetir” dedi. 

KİMİN TARAFINDA!

 Ergenekon ve Balyoz davalarında kumpas mağdurlarına destek veren CHP’nin bugünkü tavrı hayal kırıklığı yaratıyor. CHP tabanı partilerinin kumpasların tertipçisi FETÖ’yü yine Silivri önüne giderek savunmasına tepkili.

MİLLETİMİZ AKRABASI OLSA SUSMUYOR

Özkaya: FETÖ’nün operasyonel güçlerinin  yüzde 80-90’ının temizlendiğini düşünüyorum. Milletimiz bu konuda aşırı hassas. Birçok kişi öz amcasını, dayısını, yeğenini ihbar ederek tutuklattı. Şu anda hiç kimse, bu konuda ‘Ya bu benim kardeşimdir’ demiyor.

İNGİLİZLER BİLE GÖRDÜ

İngiliz Financial Time gazetesi, FETÖ’cülere yönelik tasfiyeleri bazı muhalif kesimlerin eleştirdiğini yazdı. Gazete, “35 bin kişi laik CHP'nin kurduğu  komisyona başvurdu. İşin ironik tarafı geleneksel Türk laikliğinin savunucusu olan CHP, dindar Gülen hareketine bağlı olmakla suçlananların başlıca savunucusu oldu" diye yazdı.

 

Akşam Gazetesi

 
Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri