Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan devam kararı!

09.04.2013 00:58
Anayasa Uzlaşma Komisyonu 4 saatlik görüşmenin ardından çalışmalara devam kararı aldı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle yaptığı toplantıya ilişkin,''Toplantıda, kamuoyu beklentileri de dikkate alınarak iki komisyon halinde daha yoğun çalışma kararı alındı'' dedi.
     
Çiçek, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle Meclis'te akşam yemeğinde bir araya geldi.
     
Toplantıya ilişkin yazılı açıklama yapan Çiçek, komisyon üyeleriyle değerlendirme yaptıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
     
''Bilindiği gibi, geçtiğimiz Cuma günü akşamına kadar siyasi partiler anayasanın tümüyle ilgili görüşlerini vermiş oldular. Dolayısıyla bundan sonra verilebilecek madde teklifi kalmadı. Anayasanın tümüyle ilgili teklif metinleri tamamlanmış oldu. Toplantıda, kamuoyu beklentileri de dikkate alınarak iki komisyon halinde daha yoğun çalışma kararı alındı. Bu komisyonlardan bir tanesi, daha evvel müzakeresi yapılmış, mutabakata varılmamış maddeleri, danışmanların da desteği ve birlikte çalışmasıyla mutabakat metinleri haleni getirme işiyle görevlendirildi. Yarın saat 15.30'dan itibaren bu komisyon mutabakata varılmamış konuları, danışmanların da katkısıyla mutabakat metinleri haline getirme çalışmalarını sürdüreceklerdir. İkinci komisyon ise, daha evvel müzakeresi yapılmamış maddelerin müzakeresini yine yoğun bir çalışmayla sürdürecektir. Dolayısıyla komisyon kaldığı yerden çalışmalarını sürdürecektir. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki zaman dilimi içerisinde müzakeresi yapılmamış madde kalmayacak ve ondan sonra da mutabakata varılmayan maddeler üzerinde çalışmalara bu komisyon da katılacaktır.''

Bu haber toplam 1752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri