Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karabük Üniversitesi'nden bir AB projesi daha

27.08.2012 20:54
Karabük Üniversitesi yeni bir projeye daha imza attı.

Üniversite, Romanya'da Andrei Saguna Foundation Üniversitesi'nin yürütücülüğünü yaptığı Karadeniz Havzası Ortak Operasyonel Programı'na ortak katılımcı olarak katıldı.

Avrupa Komşuluk Politikası (ENP)'nın bir parçası olan, Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı (ENPI) fonlarıyla finanse edilen Karadeniz Havzası Ortak Operasyonel Programı'nın diğer katılımcı ortakları ise Ukrayna‘dan Gaudeamus/NGO Üniversitesi, Moldovya'dan Aleccu Russo Üniversitesi ve yine Türkiye'den Aydın Üniversitesi.

Karabük Üniversitesi'nin uluslararası bir üniversite olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, "Karabük Üniversitesi olarak birçok projeye imza atmanın mutluğunu yaşadık. Yine aynı şekilde Karadeniz Bölgesi'nde bulunan bir üniversite olarak bu projede yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitelerin asli görevlerinden bir tanesi de ülkelerinde ve dünyada olup biten olayları yakından takip ederek, sosyal sorumluluklarını yerine getirmektir. Karabük Üniversitesi, her zaman sosyal sorumluluklarını yerine getirmiş, ülkesine ve dünyaya faydalı olabilecek işler yapmıştır. Ortak katılımcı olarak katıldığımız Karadeniz Havzası Ortak Operasyonel Programı'nda, sınır bölgelerindeki ekonomik ve sosyal kalkınmayı teşvik etmek, ortak sorunlara karşı birlikte çalışmak ve toplumlararası bölgesel birliği geliştirmek amaçlanmaktadır. Ben şimdiden projenin başarılı geçmesini temenni ediyor ve çalışmacılara başarılar diliyorum." dedi.

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri