Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD yerine Türkiye ile savaşalım

09.12.2011 08:42
Ankara'da yakalanan terör örgütü El Kaide üyeleri hakkında iddianame tamamlandı. İddianamede çarpıcı detaylar yer alıyor.

ABD Büyükelçiliği’ne saldırmak için Ankara’nın Sincan İlçesi’nde kiraladıkları dubleks evde 700 kg patlayıcı madde ile yakalanan terör örgütü El Kaide üyeleri hakkındaki iddianame tamamlandı.

50 sayfalık iddianamede, örgüt üyelerinin, Türkiye’yi ‘Dar-ül Harp’ (savaş bölgesi), yöneticileri ‘Mürted’ (İslamiyet’i terk edip, eski dinine ya da başka dine geçen) ve devleti ‘Tağut’ (şeytan) olarak tanımladıkları ve TBMM’yi hedef aldıkları ortaya çıktı.

Örgüt üyelerinin Sincan’daki evde kalaşnikoflu eğitim aldıkları ve bu eğitimi CD’lere kaydettikleri öğrenildi.

Ankara dışında ikâmet eden ve oğlunun terör örgütü El Kaide tarafından kaçırıldığını iddia eden bir kişinin ihbarıyla başlayan soruşturmada polis, örgütün ABD Büyükelçiliği’ne saldırı için tüm hazırlıklarını tamamladığını saptadı.

Bunun üzerine Terörle Mücadele Şubesi’ne bağlı ekipler, 14 Temmuz 2011 tarihinde Bursa’dan eylem yapmak üzere Ankara’ya geldikleri saptanan örgüt üyelerin kaldığı Sincan Törekent’teki dubleks daireye baskın düzenledi.

Evde yapılan aramada 700 kg patlayıcı madde, 70 kg çivi, 7 CD , örgüt tarafından illegal yolla hazırlanmış bir kitap, ajanda ve çok sayıda doküman ele geçirildi. 7 CD’nin içeriğine ilişkin çözümlemeleri yaptıran savcılık, CD’lerden birinde Sincan’daki dubleks evde kalaşnikof eğitimi yapıldığını ve bunun kameraya kaydedildiğini saptadı.

Cihada Türkiye’den başlayın

Ankara Özel Yetkili Savcılığı tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan 50 sayfalık iddianamede önemli bilgiler yer aldı.

Evde çıkan dokümanlarda örgüt üyelerinin Türkiye’yi ‘Dar-ül harp’, hükümet yöneticilerini ‘Mürted’, devleti ise ‘Tağut’ olarak tanımladıkları öğrenildi. Başka bir notta ise Türkiye’ye savaş açılmasının ABD ve diğer ülkelere savaş açmaktan daha hayırlı olduğu ve cihada önce Türkiye’den başlanması gerektiği yönünde ifadeler yer aldı.

Meclis krokisi bulundu

Örgüt üyelerinde bulunan kroki ve notlar, terör örgütü El Kaide’nin Meclis’e ve Ankara’daki tüm kiliselere yönelik eylem hazırlığı içinde olduğunu ortaya koydu.

Deşifre edilen CD’ler ve krokilere göre militanlar yakalanmasaydı, Meclis ve Ankara’daki kiliseler bombalanacaktı. Bir başka notta ise kiliselerde görev yapan din adamlarının isimleri ve ev adreslerinin yer aldığı liste de bulundu.

Okul, askerlik ve oy kullanmak yasak

“Örgüt yöneticisi olmak”tan tutuklanan 11 El Kaide üyesinin, yakın çevresine, “askere gitmeyin, Türk mahkemelerini tanımayın, çocuklarınızı okula göndermeyin, Diyanet tarafından görevlendirilen imamların ardında namaz kılmayın, seçimlerde oy kullanmayan” şeklinde talimatlar verdiği, uymayanları ise cezalandırdığı ortaya çıktı.

El Kaide’nin Afganistan’da bulunan yöneticileri ile internet üzerinden haberleştikleri belirlenen militanlara ait ajandada, “yakalandığınız takdirde sorguda rahat bir tavır içerisinde olun, suçlamaları makul cevaplar vererek kabul etmeyin.” şeklinde notlar ele geçirildi.

(Kaynak: Taraf Gazetesi)

Bu haber toplam 4142 defa okunmuştur
iftira
allah cc kulu
selamun aleyküm bu olay müslümanlara yapılan bir iftiradan başka birşey değildir mahşerde herşey anlaşılacak buda omüslümanların imtahanı sabrederlerse ecirlerini alırlar ama zülmedenlerde müslüman olduklarını idda ediyorlar müslüman müslümana zulmetmez inşallah onlarıda acı bir azap bekliyor rabbim cc nurunu tamamlayacak bir tek kişi kalsa bile
31 Ocak 2012 Salı 12:27
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
el kaide
zaza
şimdiki moda müslimanlara el kaide ismi ie saldırmak peygamber sav de büyücü yok sihirbaz yok deli yok insanları bir birine düşüren deyip insaları onun anlattıklarına karşı ön yargılı olmaya sevk ediyorlardı şimdide el kaide çıktı amç aynı insanların gerçeğe ulaşmalarını engellemek bunun için delet hükümet yargı ve polis herşeyi yapıyor olay bundan ibarettir vesselam
23 Ocak 2012 Pazartesi 14:47
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YALAN
Ebu Hamza
yalan uydurmalar bunlar EL Kaide bahane konu Allahin dini hakim olmamasi icin caba harcayanlarin uydurmalari bunlar 700 kq bilmem ne bulmuşlar hepsi yalan iftira atmişlar tutuklamak icin Allah icin ibadet eden ve Allahin emrinden başka emir tanamayan birinin evinin bahcesine kalaş silahi gömup de adami hapis eden memurlar başka ne yapmazlarki buda onlar gibi bi uydurma.
08 Ocak 2012 Pazar 09:02
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri