Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara kulislerine BOMBA gibi düşen iddia

09.05.2011 11:28
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kasedi olabilir mi? İşte müthiş iddia;

Aslı Aydıtaşbaş'ın yazısından ilgili bölüm...

Kılıçdaroğlu’nun ses kasedi olabilir mi?
İlk duyduğumda inanmadım; ancak ikinci, üçüncü kez farklı yerlerden aynı bilgiyi aldığımda, ateş olmayan yerden duman tütmez dedim. Siyasi kulislerde ne zamandır sadece MHP değil seçim öncesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir kasedinin yayınlanacağı söylentisi var.

Yok, yok, tabii ki söz ettiğim müstehcem içerikli bir kaset değil. İddiaya göre birilerinin elinde CHP liderinin referandum öncesinde CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ile telefon görüşmesinin kaydı var. Hatırlarsanız Avcılar belediyesi, referandumda başörtüsünü “rahibe“ kıyafetine benzeten bir afiş skandalıyla gündeme gelmiş, belediye “Genel Merkez’in bilgisi yok” diye suçu üstlenmişti. İddiaya göre konuşmada Kılıçdaroğlu belediye başkanına konudan haberdar olmadığını ve bu durumu bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacağını belirttikten sonra, kendisinden bununla çelişen bir demeç vermemesini tembihliyor.

Peki böyle bir kaset yayınlanırsa ne olur? Kılıçdaroğlu daha önce telefonlarının dinlendiğini söylemiş; ancak artık skandallara skandal demeyen memlekette kimsenin kılı kıpırdamamıştı.

Ancak bu kez durum farklı. Ana muhalefet liderinin telefonlarının alenen dinlenmesi, seçmenini rahatsız edebilir. Görüştüğüm herkes, böyle bir kasedin geri tepeceğini, CHP aleyhine değil lehine bir mağduriyet yaratacağı fikrinde. Kim bilir belki de bu yüzden hâlâ ortada kaset yok.

Cumhurbaşkanı Nerede?
Meydanlarda her geçen gün  saldırganlaşan üslup, vatandaşı rahatsız eder hale geldi. Siyasetin dili bozuldukça, seçime ilgi azalıyor, miting haberlerinin rating’i düşüyor. Cumhurbaşkanı Abdullh Gül, geçen yıl bir kaç kez üslup uyarısı yapmıştı. Şimdi bunu tekrarlamanın zamanı değil mi?? Üslup biraz düzelmezse, seçim sonrası siyasi partiler nasıl bir araya gelip yeni anayasa yapacak?

Milliyet.com.tr 

Bu haber toplam 2130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri