Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de beklenmedik istifa!

16.12.2013 22:31
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı CHP'yi karıştırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Şükrü Karaca'nın bu yüzden istifa edeceği konuşuluyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na CHP'nin Mansur Yavaş'ı aday göstereceği bilgisi kamuoyunda tartışma yarattı.

KARACA'NIN TWEETİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Şükrü Karaca'nın dün twitter'dan paylaştığı mesaj, parti içinde Muharrem İnce'nin tepkisini çekmişti. Karaca'nın attığı tweette yer alan "Değerli dostum güzel halk adamı Mansur Yavaş Ankara'ya hayırlı olsun" ifadesine İnce şöyle yanıt vermişti: "Adaylık önemli değil partimi düşürdükleri duruma üzülüyorum. Partinin adayını danışman twitter'dan açıklıyor! şu anda o tweet yok!"

İNCE MANSUR YAVAŞ İSMİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Muharrem İnce, Mansur Yavaş isminin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için gündeme gelmesini eleştirerek şöyle devam etmişti:

"Eski partisini CHP'lileşmekle suçlayan bir kişi CHP'den aday olup olmamayı düşünecekmiş! kendisine ısrarlı teklifler varmış! Israrlı teklifler olduğunu yazdığı tweet de yok meydanda! Partimize de, Cumhuriyet'in başkenti Ankara'ya da yazık oluyor. Amaç parti tabanınısağlam tutup diğer partilerin tabanına güven vermek olmalıdır. Kendi partisinden, başka partilerden aday olamayanı aday yapmakla olmaz bu işler!"

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri