Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'daki saldırının hedefi Erdoğan mı?

20.09.2011 23:25
Ankara'da meydana gelen patlamanın Başbakan Erdoğan'ın ABD ziyareti ile aynı güne denk gelmesi, akıllara 2009 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 8 askerin şehit olduğu hain saldırıyı getirdi.

Ankara'da meydana gelen ve 20'den fazla vatandaşın yaralandığı patlamanın zamanlaması, akıllara Tokat'ın Reşadiye ilçesinde terör örgütünce gerçekleştirilen ve 8 askerin şehit olduğu hain saldırıyı getirdi.

Terör örgütü PKK, 2009 yılının Aralık ayında Kürt açılımının tartışıldığı günlerde, tam da ABD'ye giden Başbakan Erdoğan'ın Obama ile yapacağı görüşmeye dakikalar kala hain saldırıyı gerçekleştirmiş ve saldırıda 8 asker şehit olmuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Bomba olabilir' dediği Ankara'da patlama da, Tokat'ta ki saldırı gibi Başbakan Erdoğan'ın ABD'de olduğu sırada meydana geldi.

Saldırının zamanlaması, akıllara "Saldırılarla ABD bulunan Erdoğan'ın eli Obama'ya karşı zayıflatılmak mı isteniyor?' sorusunu getirdi.

Ankara'daki patlamanın zamanlamasında dikkat çeken bir diğer nokta da, patlamanın PKK-MİT görüşmesiyle ilgili ses kaydının sızdırılmasının ardından yeniden açılımın konuşulduğu günlere rastlaması oldu.

ROTAHABER / ÖZEL 

Bu haber toplam 2420 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri