Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melih Gökçek müjdeyi açıkladı

05.03.2012 18:30
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten Ankaralılara müjde...

Gökçek, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen "Yerel Yönetimler Danışma Toplantısı"na katıldı ve Ankara hakkındaki son müjdeyi verdi:

"Ankara önümüzdeki iki sene içerisinde saat kulelerinin, dünyada en çok olduğu kent haline gelecek. Minimum 50 tane hatta 100 tane. Bu saat kulelerinin iki tane işlevi olacak. Bir kısımı tarihi saat kuleleri olarak ortaya çıkacak. bir kısmı da 'Tema saat kuleleri' olacak. Mesela yurt dışında görmüşsünüzdür. Saat başına bir bakarsınız ki bazı balerinler çıkar dans eder, dolaşır içeri girer. Bunu zihninizde bir fikir olsun diye söyledim. Bizim de mesela şimdi yapılıyor, ihalesini de yapmak üzereyiz, seğmenler çıkıp her saat başı dans edecek, ve içeri girecek. Ama çok daha orijinal fikirler var. Bu orjinal fikirlerle her tarafta saat olacak ve insanlar diyecekler ki gidelim Ankara'daki saat kulelerini gezelim, diyecekler"

Gökçek, Ankara'yı kongre ve Üniversite merkezi yapmayı hedeflediklerini belirterek Ankara'yı Türkiye'de ikinci büyük sanayi kenti yapmayı planladıklarını söyledi.

Ankara'yı tıbbın merkezi haline getirmek için yapılan çalışmalara ve turizm konusundaki projelere de değinen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Ankara'nın nüfusunun 4 milyon 890 bin olduğunu, kanunun yasalaşması halinde Ankara'nın il sınırının, Büyükşehir belediye sınırı olacağını ifade etti.

Bu haber toplam 2442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri