Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara patlaması İsrail'in işi mi?

23.09.2011 08:38
USAK Başkanı ve Ortadoğu Uzmanı Sedat Laçiner Ankara'daki patlamayla ilgili olarak isim vermeden İsrail'i işaret etti.

Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Sedat Laçiner "Türkiye'ye diz çöktürülmek isteniyor ve bu, PKK aklı değil" dedi. Laçiner isim vermeden İsrail'i işaret etti.

TRT Haber'de Açı programına katılan Laçiner, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ankara'da sivillere yönelik gerçekleştirilen terör saldırısına değinen Laçiner, "Eylem PKK aklı değil; Türkiye'ye diz çöktürülmek isteniyor." dedi. İki buçuk aydır yapılan eylemlerin tipik bir PKK eylemi olmadığına dikkat çeken Laçiner, "Türkiye'ye diz çöktürülmek isteniyor ve bu, PKK aklı değil. Bana sorarsanız Türkiye'nin Ortadoğu'da sorun yaşadığı devletten aldığı bir sağ kroşe." diye konuştu. Terörün 20. yüzyılda popüler hale geldiğini vurgulayan Laçiner şunları söyledi: "Devletler artık terörü maşa olarak kullanıyor. Türkiye içerideki sorunlarını başka, dışarıdakini başka türlü çözmeye çalışıyor. Bu, doğru bir metot değil. Bir uzlaşıya varılmalı ama bu pek mümkün gözükmüyor."

Türkiye'nin aynı anda birçok cephede mücadele etmesinin zor olduğunu anlatan Laçiner, şöyle devam etti: "İçeride kanayan yaralar tedavi edilmeden dışarıda atılacak adımlar her zaman risklidir. Türkiye'de derin çetelerin ve PKK'nın dışında üçüncü halka da dış bağlantılar. Bugün Necatibey Caddesi'nde patlayan bomba PKK'nın, derin çeteleşmelerin ve Türkiye'nin dışarıda kavgalı olduklarının ortak patlattıkları bir bomba. Bunların üçü de ölüm kalım savaşı veriyor. Türkiye, dış politikadaki sorunlarımızı kökünden çözecek bir hamle başlattı. Bunu herkes görüyor ve biliyor." 

Bu haber toplam 1906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri