Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Ankara'nın politikası

25.06.2012 17:00
İşte Ankara'nın yürüteceği politika. SAVAŞ YOK AMA CEZASIZ KALMAZ..

Ankara, Suriye'nin Türk uçağını düşürmesinin ardından yürüteceği politikayı "Olay savaş nedeni olmayacak ama cezasız kalmayacak" olarak belirledi. Bu netliğe ise Suriye'nin "Kazaydı" açıklamasının yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla ulaşıldı.

AÇIKLAMA YALAN ÇIKTI

Suriye'nin silahsız bir Türk savaş uçağını uluslararası havacılık kurallarını hiçe sayarak düşürmesi ile yakın siyasi tarihin en ciddi krizini yaşayan Ankara, olayın ardından tüm dünya tarafından merakla beklenen politikasını belirledi: "Bu olay bir savaş nedeni olmayacak ama cezasız da kalmayacak." Bu netlikte bir politikaya ise Suriye'nin "Kazaydı. Biz Türk uçağı olduğunu sonradan öğrendik" açıklamasının tamamen yalan olduğunun ortaya çıkması ile varıldı. Çünkü Suriye, uçağın aslında o sırada Türkiye'ye ait olduğunu çok net biliyordu. Yalanı ise devletin askeri ve sivil istihbarat birimleri ortaya çıkardı.

Hürriyet'ten Metehan Demir'in haberine göre, devletin zirvesinin katıldığı son toplantıda herkesi şoke eden bilgiler paylaşıldı ve sonuçta Suriye'nin yalanı açığa çıkarıldı.,

EMİR YOK TAKDİR VAR

Türkiye, bu zorlu süreçte Suriye'nin özür dilememesi ve sadece üzüntülerini iletmesini de dikkatle not etti. Türk yetkililere göre, Suriye'de bu emri veren görevlilerin cezalandırılması yönünde bir adım atılmaması da Ankara'nın not ettiği unsurlar arasında yer aldı. Durumun bu saate kadar aynen devam etmesi de Beşşar Esad yönetiminin yapılanları bizzat emir vermese de takdirle karşıladığı izlenimi yaratıyor.

Bu haber toplam 2580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri