Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da Canlı Bomba Şüphelisi Bakın Kim Çıktı?

21.11.2013 15:49
Başbakanlık Binası önünde canlı bomba şüphesi ile etkisiz hale getirilerek gözaltına alınan Tuğrul B. hakkında detaylar ortaya çıktı.

Şahsın Kahramanmaraş doğumlu 52 yaşındaki Tuğrul B. olduğu ve uzun yıllardır Ankara'da yaşadığı öğrenildi.

Hamurdan biblolar yaparak geçimini sağladığı ortaya çıkan Tuğrul B.'nin sabah saatlerine ''Başbakanlık'ta bombalı eylem yapacağım'' diyerek kendisini ihbar ettiği belirtildi.
Bunun üzerine polis Ankara'daki bütün birimleri ve Başbakanlık yetkililerini uyardı.

Başbakanlık önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Şüphelinin Vekaletler Caddesi'ne giriş yaptığı sırada da korumalar alarma geçti ve saldırgan gözaltına alındı.

Şahsın kredi kartı borcu yüzünden bunalıma girdiği ve Başbakan'la görüşmek için üzerine kablolar yerleştirdiği hamura bomba süsü verdiği iddia edildi.

TV PROGRAMLARINA ÇIKTI

Bu arada hamur sanatıyla uğraştığı öğrenilen Tuğrul B.'nin TRT başta olmak üzere pek çok kanalda programlara çıktığı öğrenildi.

Bu TV programlarının birinde Tuğrul B. Hamur sanatıyla ile ilgili şunları söylüyor:
"Babamın tuğla atölyesi vardı, çamurların içinde büyüdüm diyebilirim . Benim esas mesleğim kaynakçılık ama 1994 yılında geçirdiğim bir tren kazası nedeniyle bir ayağımı kullanamaz hale geldim. Kaynakçılık yağamayınca boş oturmamak için hamur işine başladım."
*Biblo: Çeşitli maddelerden yapılan heykel, vazo vb. zarif, küçük süs eşyası. habervaktim

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri